Accessibility Tools

  Translate

  Breadcrumbs is yous position

  Blog

  DirectDemocracyS Blog yours projects in every sense!
  Font size: +
  23 minutes reading time (4549 words)

  Teslimiyet ile barış PWS

  Hangi nedenlerle savaşmaya ve ölmeyi göze alırdık?

  Tabii ki, birkaç istisna dışında, hasta insanlar, sevdiğimiz insanları korumak için savaşır ve canlarımızı verirdik. Başka bir neden de, evimizi ve bize mal olan, çaba ve sıkı çalışmaya mal olan mülklerimizi savunmak olabilir. Sonuncusu, ama belki de bazı korkaklar tarafından en az bilineni, bizim, akrabalarımızın, dostlarımızın, tanıdıklarımızın ve hemşehrilerimizin özgürlüğü ve kendi ülkemizin egemenliği için verilen mücadeledir. Askerlik yapmış olanlar, vatanını, bayrağını, egemenliğini ve halkının özgürlüğünü savunmaya yemin ettiklerini bilirler. Ahlaki ve vatandaşlık görevinin yanı sıra, kişinin özgürlüğü için verdiği mücadele bile, birçoğunun hapse düşmemek ve dolayısıyla özgürlüklerinden mahrum kalmamak için yasaları çiğnemesini engeller.

  Bazı makalelerde, Rusya'nın Ukrayna'daki trajik ve şiddetli işgalini zaten analiz etmiştik.

  Bizim pozisyonumuz ve herhangi bir sağduyuya sahip herhangi biri, herhangi biri tarafından yapılan herhangi bir şiddet eyleminin her zaman kınanmasıdır.

  Bir önceki yazımızda bu askeri çatışmadan kimin kazanıp kimin kaybettiğinden bahsetmiştik ve bize göre, uzmanlarımıza göre çeşitli uzman gruplarının, elimizdeki belgelere ve bilgilere göre, dedik. silah üreten veya pazarlayan, zenginleşen ve gelecekte de zenginleşecek insanlar var, var ve olacak. Kötü insanlar, servetleri ne kadar artsa artsın, ölümler, yaralanmalar, tecavüzler, toplu mezarlar, mülteciler, acılarla ve insanlarda bu kadar korku yaratarak. Bu alçakça davranışlar açgözlülüğün, bencilliğin, taş yürekliliğin, çok güçlü ve vicdansız bazı insanların sonucudur. Aynı şey, yıkılan bir ülkeyi yeniden inşa etmek zorunda kalacak olanlar, dolayısıyla mühendisler, mimarlar, inşaat malzemeleri üreten şirketler, inşaat şirketleri ve ilgili sahipleri için de geçerlidir. Çünkü askeri harekatlar, savaşlar, terörizm ile daha da zenginleşmek umurunda olmayan birçok insan bile kazanıyor, birçok masum insan ölüyor, yaralanıyor, tecavüze uğruyor, korkutuyor ve şiddetten kaçmak zorunda kalıyor, yeni bir nefes tetikliyor. nefret ve intikam arayışı.

  Savaşın nasıl önlenmediğini (ve yapılmasının mümkün olduğunu), çeşitli ülkelerden birçok liderin bir gün bize açıklamak zorunda kalacağı tavırlarla açıkladık. İnsanlık tarihi boyunca gördüğümüz ve bildiğimiz tüm kötülükleri önlemek için diplomasiyi kullanmak yeterliydi. Mantık, sağduyu ve tüm insanların karşılıklı saygısını kullanmak yeterli olurdu.

  Geçmişte zaten kullanılan olağan yöntem, bir ülke seçmek, gerilimler, saldırılar ve terör eylemleri veya gerilla yaratmak ve ardından 2 süper gücün "tarafsız" bir alanda çarpışmasını sağlamak, genellikle modası geçmiş silahları tüketmekten ibarettir. , askeri cephaneliğine karşılık vermek için. Bunu Suriye'de gördük ve birçok ülkede bu kendini tekrar eden bir hikaye ve hiçbir uzman bizim açıklamalarımıza karşı çıkamayacak. Önceki makalemiz, bazılarını, yazdıklarımızla, Rusya Devlet Başkanı Putin'i ve iyi hesaplamayan danışmanlarını, trajik eylemlerinin sonuçlarını ve kötü kararlarını bir şekilde haklı çıkarmaya çalışmak istediğimize inandırdı. .

  Herkes şunu açıkça belirtsin ki, duruşumuz kendilerini savunanlardan yana olmuştur ve her zaman da öyle olacaktır, asla saldıranlardan yana değil. Ve şüphesiz diyoruz ki kim saldırırsa bizim tarafımızdan suçlu olarak yargılanacaktır. ABD başka ülkelere saldırırken neredeydik diye sormayın, çünkü biz yoktuk ya da henüz ifşa edilmemiştik. Bu, yine Alman halkının isyan etme korkusunun da yol açtığı İkinci Dünya Savaşı'nın patlak vermesinden mevcut Alman vatandaşlarını, kana susamış bir diktatöre suçlamak gibi olurdu. Ancak özel bir makalede Nazizm hakkında konuşacağız.

  Askeri müdahaleler için hiçbir neden yoktur, kendilerine saygı duyulması ve çıkarlarını şiddete başvurmadan, ancak anlaşmalar ve müzakerelerle korumaları gereken, çeşitli ülkelerin halklarıdır, temel değerlerimizden biri: tüm insanların karşılıklı saygısı. DirectDemocracyS için, her ülkeyi kimin yöneteceğine karar vermesi gereken, istikrarı bozmak ve darbeler yaratmak için yaptırımlar ve dış müdahaleler değil, yalnızca yerel halktır . Barışı, Adaleti, gerçek demokrasiyi (yanlış ve taraflı değil) ve tüm dünya nüfusunun refahını yalnızca siyasi projemizin sağlayacağından eminiz.

  DirectDemocracyS ve ilgili tüm projeler, tüm kullanıcılarımızla birlikte, dünyanın tüm nüfuslarını, dolayısıyla hem Ukraynalı hem de Rus nüfuslarını tamamen aynı şekilde seviyoruz. Asla genelleme yapmayız, çocukları asla babalarının, büyükanne ve büyükbabalarının, büyük büyükanne ve büyükbabalarının veya atalarının yanlış davranışlarından dolayı suçlamayız. Tarihin felaketlerine, alıştığımız çeşitli şiddet olaylarından kaçınmaya, kendilerini tekrar etmekten kaçınmaya çalışıyoruz. Dünyadaki hemen hemen her ülke ve hemen hemen tüm çeşitli topluluklar, utandıkları ve başkalarından özür dileyecekleri birçok şeye sahiptir. Hikaye dolu ve bu yazıda bir liste yapmamız gerektiğini düşünmüyoruz. Ama gelecekte yapacağız.

  Bazı tarihsel verilerle başlayalım, çünkü bazı insanlar yalnızca kendilerine nerede anlatıldığını, neleri sevdiklerini ve hikaye hakkında kimlerin yorum yapmaktan hoşlandıklarını sorgular, ancak kendilerini hikayeye dönüştürecek kısımları atlar veya gizler ve genellikle kaçınırlar. cahil ve kötü niyetli.

  Budapeşte Memorandumu.

  Ukrayna'nın Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme Anlaşması'na katılımıyla ilgili Güvenlik Garantileri Muhtırası, daha yaygın olarak imzalandığı Macaristan başkentinden sonra Budapeşte Muhtırası olarak bilinen, 5 Aralık 1994'te imzalanan ve 2'de kaydedilen bir anlaşmadır. Ekim 2014, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Ukrayna arasında, nükleer silahların yayılmasının önlenmesi anlaşmasına bağlı kalarak, SSCB'nin dağılmasından sonra sahip olduğu nükleer silahlardan vazgeçmeyi resmileştirdi.

  Önümüzdeki iki yıl içinde tamamen bertarafını üstlenen Rusya'ya 1900 nükleer savaş başlığının Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık garantisiyle teslim edilmesi karşılığında Ukrayna, diğer imzacılardan kendi güvenliği, bağımsızlığı ve bağımsızlığı konusunda güvence aldı. toprak bütünlüğü.

  Kiev hükümetinin, Rusya'nın 2014'teki Kırım'ı işgalinden bu yana Moskova'nın muhtırayı ihlal ettiğini kınamasına rağmen, ne ABD açıkça sınırsız destek ne de doğrudan müdahale garantisi vaat ettiğinden, ne ABD'nin açıkça sınırsız destek ne de doğrudan müdahale garantisi verdiğinden, bu ihlalin sonuçlarının niteliği konusunda bir uzlaşma yok. Birleşik Krallık casus foederis için herhangi bir gerekçe olduğunu düşündü mü?

  İlk analiz.

  Ukrayna, Rus işgalinden önce 1900 nükleer savaş başlığına sahip olsaydı, hiçbir ülke sınırlarını geçmesine veya bombalamasına asla izin vermezdi. Dolayısıyla, bundan böyle, her ne olduysa Ukrayna'nın değil, onların Rus kardeşlerinin ve kısmen de bizim Batılı ülkelerimizin suçudur.

  Ama biraz daha geriye gitmek istersek, Ruslar ve Ukraynalılar arasındaki eziyetli tarihte, onlar için akıllı olana, Ruslar tarafından seçilen diğer halklar için ise acımasız olana, binlerce ve bazı durumlarda da yüzlerce kişiyi sınır dışı etmek için ulaşabilirdik. uçsuz bucaksız ülkelerinin en uzak bölgelerinden binlerce kendi vatandaşını Ukraynalılar, Moldavyalılar, Letonyalılar, Litvanyalılar, Estonyalılar ve diğerleri ile karıştırmak ve temasa geçirmek için. Rus İmparatorluğu'nun başlattığı, yüzbinlerce insanla başlayan ve ardından milyonlarca kişiye (Sovyet Komünist rejiminden) ulaşan, tamamı (kötü koşullarda yaşadıkları) topraklarından sürülen ve halkların yakınına yerleşen tehcir seçenekleri, pratikte sakin olduklarını, topraklarında hegemon olduklarını ve Rusları, onların savunucularını ve bazı durumlarda kardeş halklar olarak gördüklerini. Dikkat, belirli nüfusların bir bölümünün bir bölge ile diğeri arasında gönüllü değil, doğal göçlerinden değil, toplu sürgünlerden bahsediyoruz.

  Sınır dışı edilmelerin sebepleri herkes için açık ancak birazdan bahsedeceğimiz bazı kişilerin daha fazla açıklamaya ihtiyacı var. Tüm bu alanlarda, gerilim alanları yaratmak için, diğer ülkelerde, güç, şantaj veya daha iyi bir yaşam vaadiyle sınır dışı edilen, güçlü bir Rus varlığına sahip yerleşim bölgelerine ihtiyaç duyuldu, daha sonra zamanla çeşitli nedenlerle, daha küçük, daha az güçlü, kolayca zayıflamış ülkelere, yıllarca, genellikle on yıllarca, terör eylemlerinin, gerillaların ve oraya sürgün edilenlerin şiddet uyguladığı ülkelere askeri olarak saldırmak ve fethetmek.

  Etrafta bu kadar küçültülmüş zihinler olduğundan, tekrar açıklıyoruz, zamanın güçlü çarlarına ve soylularına (önceki) ve Komünist liderlere (Rus devriminden sonra ve Ekim devrimi olarak adlandırılan son aşamadan sonra), onlar İnsanları tehcir etmek ve neredeyse tüm ülkelerinin yoksul nüfuslarını yerinden oynatmak için gerekli nedenler, daha önce hayatta kalma eşiğinin altında olan yaşam standartlarını çok az da olsa yükseltmek ve onlara biraz daha iyi bir yaşam yaratmak için yeterliydi. , yeni topraklarda. Çoğu zaman tutulmayan birkaç söz için neredeyse hiçbir şeyi olmayanlar, topraklarından uzaklaşmaya istekli olacaklardır.

  Önce Çarlar, sonra suçlu komünist liderler, yalnızca halk için, daha doğrusu, yapay bir şekilde ve açık fetih ve daha fazla tahakküm hedefleriyle birleştirdikleri halklar için sorunlar yarattılar.

  Her zaman her şeyi bildiğini sanan (bilgiliymiş gibi davranan ve dürüstmüş gibi davranan) sıradan insanlar için her şeyi daha iyi açıklıyoruz. Ayrıca açık ekonomik çıkarları olanlar (çeşitli siyasi, finansal ve ekonomik güçler tarafından ödenir), politik motivasyonları (annelerini satarlardı bazı hasta zihinleri fethetmek için), hayal kırıklıkları (özellikle hayattan hiçbir şey elde edemeyenler için) kendi acizliklerinin bir suçlu bulması gerekir), Batı'ya duyulan nefret (nefret edilirlerse güçlülerden nefret etmektense tepki vermeyenlerden nefret etmek daha iyidir), zor durumdaki insanların kafasına aptal fikirleri sokma ihtiyacı (sadece kısmen söyleyerek) Rahatsız edici kısımları dışarıda bırakarak, kendi amaçları için yararlı olan, toplumsal nefret yaratmak (hayal kırıklığına uğramış insanları kızdırmak basittir, onları en kötü yalanlardan vazgeçirmek ve başkalarını suçlamak) ve çoğu zaman tam bir cehalet tarafından birleştirilir. (genellikle bir entelektüelin aşırı derecede politize olduğuna inananlar ve gerçeği tanımayanlar ve tarihe açık fikirlilikle bakmayanlar), biz, biz yine açıklıyoruz, sürgünler, neredeyse her zaman kaos, huzursuzluk, isyan yaratır. ve şiddet, terör saldırıları, işgaller, yaralılar, ölümler ve acı, sadece bu kadar çok kişinin hor gördüğü halklarda değil, aynı zamanda kendi topraklarında açlıktan ve acıdan şiddete giden sınır dışı edilen Rusların ailelerinde de, ve ölüme, yaşamak zorunda kaldıkları yeni coğrafi bölgelerde. Tüm şiddet eylemlerini besleyen, aşağılık insanları zengin eden, masum insanlara acı çektiren her zamanki nefret ve intikam sarmalıyla.

  Bütün bunları birkaç kez bile olsa, kaybedenlere bile yazdıklarını, konuştuklarını veya bazı durumlarda korkudan kötülüğün yanında oldukları videoları yaptıklarını göstermek ve açıklamak için yazıyoruz. diğer durumlarda, zekiymiş gibi davranan, ancak gurur duysalar bile "kafalarıyla düşünemeyen" insanlarda (toplumsal intikam umudu) yaratan insanlar tarafından gerçek ve uygun bir beyin yıkama ile birlikte kötülüğün kendisi. yaparken kendilerini Zayıflar sadece başkalarının kafalarıyla düşünür, kendi akıllarıyla akıl yürüttüklerine inanırlar.

  Çarların sona ermesiyle birlikte tehcirler arttı, insanlık tarihinde daha fazla ıstırap, şiddet, acı, yaralı ve hepsinden öte ölüm yaratan en sahte, en aşağılık ve adaletsiz ideolojilerden birinin, komünizmin ortaya çıkmasıyla birlikte, sürgünler arttı. aşırı devletçiliğin Rus vatandaşları, önce, asaletleriyle birlikte halka ait tüm serveti sömüren Çarlara, daha sonra (birçok okuma yazma bilmeyen için) umut olan Komünistlere ve sosyal adalet olasılığını (hiçbir zaman hesaba katmayan) komünistlere sahipti. pratikte, parti liderlerine saygı duyuldu, zengin, güçlü, kesinlikle halk kadar değil), ancak Rusya'nın zenginliklerini parti üyelerine ve birkaç favoriye verdiler, neredeyse her zaman onlardan daha fazla zarar ve adaletsizlik yaptılar. monarşiyi yarattı. Sanki bu yeterli değilmiş gibi, komünizm bir tarım ülkesini yanlış bir şekilde sanayileşmiş bir ülke haline getirdi (çoğu zaman eskimiş makinelerle), önce komünizm tarafından, birkaç eğitimli soylu tarafından, ama çoğu zaman da birçok aile tarafından sömürülen tarımı yok etti. Yüzyıllar boyunca, komünizmle birlikte, tek partiye ait olmaktan başka hiçbir niteliği olmayan, eğitimsiz insanlara vermek.

  Başarısız komünist rejimin çöküşle sona ermesiyle, Ruslar için bir diktatörlük ve oligarşi geldi ve bu da Rusya'nın tüm servetini Putin tarafından özenle seçilmiş birkaç oligarkın eline verdi. Tüm bir halka ait olması ve onun tarafından sömürülmesi gereken tüm serveti, hiçbir liyakat ve herhangi bir yetkiye sahip olmayan birkaç kişi (oligarklar) yönetir.

  Özetle, Rus nüfusunun zenginlikleri, birçok asil insandan, kültürlü ve eğitimli (aynı zamanda sadece zenginler, o zamanlar okuyabildiği için), çalışmaları olmayan, ideolojikleştirilmiş birkaç Komünist lidere geçti. ve manipüle edilebilir, astları olarak, daha da az eğitimi olan (ideolojik beyin yıkama ile, parti okullarında, eğitim ve kültür değil, sadece propaganda olan) ve tek partinin liderleri tarafından manipüle edilen ve kontrol edilen insanlar ( çünkü komünizm muhalefete izin vermez). Komünist Parti liderleri, zeki, siyaseten yetenekli, hatta eğitimli, ideolojisiz insanlara, olumlu sonuçlar almalarını riske atmamak ve bu nedenle de kötü davranmamak için önemli roller üstlenmelerine izin veremezlerdi. hiyerarşilerde geçildi. parti. Olur olmaz, Başkan Gorbaçov'la birlikte, Rusya'daki ve Sovyetler Birliği'ndeki komünist rejim sonsuza dek sona erdi.

  Yakın tarihin her döneminde bir rejimden sömüren, adaletsiz bir rejime ve her zaman bir öncekinden daha kötü bir rejime geçmiş olan Rus halkı için bile nasıl yapılır, merhamet duymaz, samimi dayanışma içindedir. . Servetleri hiçbir zaman onlara ait değildi, ancak birçok soyluya, bazı parti liderlerine ve son olarak, orada bir kukla olarak yerleştirilmiş çok az sayıda Putin oligarkına aitti; Rus halkının zenginliği.

  Böylece, Putin geldi (belki başka bir makalede tartışacağımız "geçiş" Cumhurbaşkanı Boris Nikolaevich Yeltsin'in kısa öyküsünden sonra).

  Şu anki Rusya Devlet Başkanı, hüsrana uğramış Komünist'i (çok sevilen, Batı'da birçokları tarafından hüsrana uğrayan) ve aynı zamanda ideolojikleştirilmiş, eleştirel bir ruha sahip olmayan, kültür ve eğitime sahip, gerçekten vasat, cehaletini ortaya koyan, beceriksizliği, sahte milliyetçiliği ve (eski komünistleri uyandırmanın tek yolu olan) sahte Nazizm karşıtlığı, dünyanın yarısından fazlasını yok etmekle tehdit ediyor.

  Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla birlikte birçok ülke bağımsız devletler haline geldi, ancak kendilerini, "antik" topraklarının bir bölümünde, menşe ülkelerinden ilgisiz değil, yardım bulan Ruslarla (daha önce sınır dışı edilmiş) dolu buldular. Yeni Rusya Federal Cumhuriyeti), her zaman şiddet, düzensizlik yarattılar ve bağımsızlık talep ettiler. Ardından, Rusya'da tüm uluslararası hukuka aykırı olarak entegre olmayı istemek.

  Önce kimse tarafından tanınmayan, çoğu zaman hile ve her türlü şiddet içeren referandumlar, ardından Rusya ve Kırım'ın (doğrudan Türkiye tarafından değil, bir yarımada üzerinde hak iddia edilen bir yarımada) askerî ilhakı ile, ardından müteakip referandumlar ve şiddet olaylarıyla. Donbass'ta, yani Donetsk, Luhans'k ve Kharkiv bölgelerinde.

  Burada vasat, cahil, hüsrana uğramış, mantıklı muhakeme yapamayan insanlar, tarihlerinin bir kısmına, her zaman Kırım'dan ve 2014'ten itibaren başlar. Her şeyden önce, tekrarlayan beyin yıkamaya ve sıradan vurguncular tarafından kışkırtılan popüler saflık nefretine teşekkürler, onlar için her şey 2014'ten itibaren karşılıklı saldırılarla başladı. Onlara göre, kesinlikle belgelere dayanmayan , Ukraynalılar, "Rusları yok ederdi". Doğru olmayan, ölüler eşittir, tüm belgelere göre oybirliğiyle kabul edilir. Bu da gösteriyor ki, hayatlarının büyük bir bölümünde komünizm (üzücü tarihinde 95 milyona yakın insanın ölümüne neden olduğu tahmin edilmektedir), "dıştan güzel, içten çürük" gibi bir siyasi ideale inanmış ideolojikleşmiş insanlar. ”, yanıldıklarını zar zor kabul ediyorlar . O halde, spor yapmak gibi siyaseten tezahürat yapanlar, tarih kınasa bile, çok sevdiğiniz siyaseti, hayatlarının büyük bir bölümünde tarihin yanlış tarafında olduklarını kabul etmeyeceklerdir. Ancak insanlık için bu gerçek felaketlere adanmış makalelerde Komünizm, Nazizm, Faşizm hakkında konuşacağız.

  2014'ten itibaren şiddet karşılıklıydı ve Rus, Ukrayna, Tatar ve diğer azınlıklarda neredeyse eşit sayıda kurbana neden oldu. Bu nedenle, kazanan ya da kaybeden ya da daha iyi ya da daha kötü popülasyonlar yoktur. Bunların hepsi analiz edildi ve belki ileride bu şiddetlere ithafen bir yazı hazırlarız. Sıklıkla önce Rusların saldırdığını ve Ukraynalıların kendi egemenliklerini ve toprak bütünlüğünü savunduklarını özetliyoruz. Ne yazık ki, daha önce de belirtildiği gibi, çok fazla karşılıklı şiddetle, uzun yıllar boyunca, neredeyse hiç kimse olmadan, başka ülkelerde açıklama istemeden, barışçıl çözümler aramadan.

  Çözüm, uluslararası politika için kurallarımız tarafından öngörüldüğü gibi, her ülkenin toprak bütünlüğünü ve egemenliğini garanti ederken, tüm nüfusa ve azınlık haklarına saygı gösteren adil ve gerçek bir yerel özerkliğin garantisi olabilirdi.

  Ama ne olduğu hakkında bir fikir veren bir örnek alalım.

  Birkaç odalı bir eviniz var ve size, Rusya denilenler de dahil olmak üzere tüm komşularınızla birlikte daha büyük bir eve katılmanız, daha büyük bir (Sovyetler Birliği) yapmanız söylenen Ukraynalı bir ailesiniz. büyük bir aile ve sizinkinden çok daha büyük bir evi olan. Kabul edin, çok büyük bir ev (SSCB) oluşturun ve zamanla komşularınız, sizin, ailenizin bir kısmının orada yaşadığı, mobilyalarınız ve birçoğunuzun olduğu bazı odalarınızı kullanmak istediklerini söylüyorlar. hazineler. Ailenizle birlikte onları sömürmenize yardımcı olmak için aynı odalarda katılacaklarını söylüyorlar. Kabul edin, çünkü siz, akrabalarınızın birçoğunun komşularınızla aile oluşturduğu birleşmiş iki ailesiniz. Bir noktada artık birlik olmamaya karar verilir ve her aile kendi ihtiyaçlarını bağımsız olarak karşılamalıdır. Siz, güvenliği garanti edebilecek savunma silahlarına sahip olan Ukrayna ailesi, komşularınız Rusya ailesi tarafından her zaman korunma garantisi ile silahları evde tutmaya, vazgeçmeye karar veriyorsunuz. Onlara, Ruslara, en güçlü silahlarınızı, savunulma garantisiyle, komşularınızın, İngiltere'nin, Avrupa'nın ve ABD'nin bile güvencesiyle verin. Bir süre sonra Rus ailesinin, Çeçenya ailesinin evindeki birçok odayı zorla ve çok şiddet kullanarak, kendi akrabasını ailenin başına koyarak ele geçirdiğini görmek. Ardından, Rusya ailesi komşu Gürcistan'dan evin dörtte birini zorla aldı ve Belarus ailesiyle işbirliği yaparak Ukrayna'daki evinizde bile odalar talep etti. Bu noktada, korkmaya başlarsınız ve en güçlü silahları, diğer şeylerin yanı sıra, bazı odalarınızda zaten var olan en tehlikeli komşularınıza vererek büyük bir hata yaptığınızı anlarsınız. akrabalarından.. Rus aileleri tarafından kışkırtılan bu Rus akrabalar, çeşitli odaları yıkıyorlar, duvarları kirletiyorlar, badana yapmıyorlar, temizlik ve düzeni sağlayamıyorlar, aynı zamanda içinde yaşayan Ukraynalı akrabalarınızın güvenliğini de tehlikeye atıyorlar. onlara. Ayrıca tüm ailenizin reisi olarak bir akrabanızı koyarlar ve ailen onu "düştüğünde" kızarlar, ailenin reisi, ailenizin reisi olur. Bu noktada, odalarınızda (önce Kırım odası) yaşayan Ruslar, şiddetle önce daha özerk, sonra bağımsız olmaya ve tereddüt etmeyen büyük Rus ailesine katılmaya, zorla işgal etmeye karar verirler. odanız, hemen hemen tüm komşular, başkalarının evlerinden odaların alınmasının doğru ve yasal olmadığını söylese bile. Bu noktada, Rus ailesi (sizi savunmak ve toprak bütünlüğünüzü garanti altına almak için) sözünü tutmadığı için yardım almak için Avrupa, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri aileleriyle birlikte katılmaya karar veriyorsunuz. egemenlik). , ve size saldırarak odalarınızdan birini almaktan çekinmedi. Rusya ailesi öğrenir öğrenmez, komşularının müttefiki olarak özgür, kısmen demokratik aileleri (NATO, Avrupa) istemediklerini gerekçe göstererek size saldırdı. Yani sizi bombalar, akrabalarınıza tecavüz eder, sizi öldürür ve canınızı acıtır, birçok akrabanızı evinizden kaçmaya zorlar, ölümden, şiddetten kaçmaya çalışır. Rusya, akrabalarınıza karşı eşi görülmemiş bir şiddetle 2 veya 3 odayı daha alıyor. Rus ailesiyle birlikte güvenliğinizi garanti eden komşu Avrupa, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri, ilk odanızın (Kırım) işgali karşısında zayıf kaldılar, bu sefer size yardım ediyorlar. , kırılgan evinizin egemenliğini ve bütünlüğünü savunmak için. O halde tüm mahalleyi ve tüm mahalleyi havaya uçurma riskiyle karşı karşıyayız. Rusya ailesinin bazı akrabaları tarafından nükleer tehditle.

  Burada, Ukraynalı bir aile olsaydınız, evi yarı yarıya yıkılmış, birçok akrabanız ölmüş, tecavüze uğramış, yaralanmış, korkmuş ve ölme riskini göze almamak için evden kaçmış, kalpsiz insanlar hakkında ne düşünürdünüz? Meydana çıkanlar, barış çığlığı atmak için değil, size yardım edenleri protesto etmek, sizi savunmak için.

  Sevgili dostlar, barış, kelimenin anlamını yitirinceye kadar, durmadan söylemekle elde edilmez. Sadece söylemek, bir kelime veya bir cümle onu gerçekleştirmek için yeterli olsaydı ve birkaç kez söylemek, cümleleri ve kelimeleri gerçeğe dönüştürmek için yeterli olsaydı, hepimiz sağlıklı, zengin, mutlu, sevilen olurduk. ve sadece. Öte yandan, hayat çok daha karmaşık ve çoğu zaman adaletsizdir ve insan her zaman karşılıklı saygı içinde en iyi şeyleri elde etmek için savaşmalı ve çalışmalıdır.

  Tüm sorunları çözmek, dünyayı değiştirmek ve iyileştirmek için bir kelime ararsak, akla gelen tek şey DirectDemocracyS çünkü tüm faaliyetlerimizi mantık, sağduyu ve tüm insanların karşılıklı saygısına dayandırıyoruz. . Tüm uzmanlarımızın, gerçek uzman gruplarımızın çalışmasına, gerçeklerine, gerçeğine, bilimine, araştırmasına, uzmanlığına güveniyoruz. Seçim sermayesiyle ilgilenmiyoruz, kimseyi ikna etmekle ilgilenmiyoruz, seçmenlerin kolayca fethedilen ve manipüle edilen bir bölümünün rızasıyla ilgilenmiyoruz. Bizim gerçeğimiz olmayan gerçeği söylemekle ilgileniyoruz, çünkü sadece aptallar için gerçek bir tarafta ya da diğer tarafta. Gerçek, herhangi bir konuda birdir ve tarih (doğru öğretileri çizerek), sadece bize uyan kısımlarda değil, 360 ° 'de incelenmelidir. Bu nedenle, herkes tarafından her zaman takdir edilmeyen şekillerde konuşsak bile, aklı başında hiç kimse makalemizi inkar etmeyecek, basit bir gerçek için, gerçeği yazmaktan korkmadığımızı, birisini kızdırma riskini göze alarak, bizden beklediğini başka şeyler yaz. Dürüst olmak, yüzünüze doğruyu samimiyetle ve sadakatle doğru söylemek ilk başta kaybetmemize, çok seçmen ve çok destek görmemize neden olacaktır. Ama biz mazoşist değiliz, çok iyi biliyoruz ki, dünyayı değiştirmek ve iyileştirmek için dünya halkının, iyilerin %99'unun rızasına ihtiyaç duyulacaktır, savaşmak zorunda, dürüstçe ve vefayla, ama cesaretle ve kararlı bir şekilde. , dünyanın kötü ve güçlü nüfusunun% 1'i. Güçlülerle birlikte olmak, onların güçlerinden ve zenginliklerinden bizim için bir miktar "kırıntı" elde etmek bizim için daha kolay olurdu, ama biz bütün "ekmek parçası" ile ilgileniyoruz, onu tüm dünya nüfusuyla paylaşıyoruz. , ayrıca meritokrasi temelinde. Patlama için üzgünüm, ama bu kendimizi ifade etme biçimimizin bir parçası ve çok kısa bir süre içinde herkesin güven meselesi olarak ve çalışmalarımız sayesinde bize katılacağından eminiz. Zamanla, yöntemimiz, "taktiklerimiz", çabalarımızı ödüllendirecek, kesinlikle bize zenginlik vermeyecek, ancak varsa, bize katılan herkesle bireysel ve grup değerlerine göre paylaşacağız.

  Pozisyonlarımızın açıklaması, gerçekten acı çeken ve bombalar altında ölme riskine girmemek için sokaklarda barış için gösteri yapamayan birçok insanı etkileyen Ukrayna'daki Rus işgalinin acımasız trajedisi hakkında umarım yeterince açıktır. , Ukrayna tarafında ve Putin'e isyan etmeleri durumunda öldürülme, hapsedilme veya dövülme korkusuyla Rusya tarafında.

  Biz kısmen özgür ve kısmen demokratik Batılılar için, elektriğin fiyatından, gazın fiyatından ve hepsinin bir arada yaptığı yakıtların tüm gıda ve temel ihtiyaçların fiyatını artırdığından şikayet etmek kolaydır. Herkesi fakirleştirmek, özellikle zor durumda olanları. Pek çok kişi şöyle diyor: Ukraynalılar teslim olursa, birkaç gün sonra her şey biter (kısmen doğru olabilir). Ama kim bunları söylerse veya yazarsa, bencil olmanın yanı sıra, bu şekilde düşünenler derinden haksızdırlar ve tarih tarafından çürütülmüştür. Dünyanın bütün ülkeleri birlikte isyan etseler ve derhal (işgal edilen ülkeye yardım ederek), birleşik ve cesur bir şekilde, Hitler'e ve Eylül 1939'da Polonya'yı işgal eden Almanya'sına karşı savaşsalardı. Dünya Savaşı'nı engellediler . Ancak diğer ülkelerin politikacıları bencil ve adaletsizdi, dediler: sadece Polonya, sorun değil. Ardından, diğer birçok ülke izledi ve artık hiç kimse şiddet sarmalını durduramadı (ABD'nin müdahalesi olmasa da, Sovyetler Birliği'nin direnmesine ve karşı saldırıya geçmesine de izin verdi). Şimdi bile, birçok aptal için: bu sadece Ukrayna, bizim sorunumuz değil. Ama onlara yardım etmemiş olsaydık, Moldova (başka bir Rus yerleşim bölgesi olan Transdinyester ile birlikte) peş peşe birçok başka ülkeyi takip edecekti. Hepimiz gibi atom savaşından korkanlara, ama bu korku mantığına göre Rusya'nın, Amerika Birleşik Devletleri'nin ve çeşitli atom güçlerinin nükleer savaşta istediklerini yapma fırsatına sahip olacağını herkese hatırlatıyoruz. Dünya, herhangi bir ülke ile atom tehdidini kullanıyor mu? Korkakların dünyası, fakirlerin dünyasından daha kötüdür. Fakir, her zaman meşgul olabilir ve daha zengin olmak için çalışabilir. Korkak, hayatta ne yaparsa yapsın her zaman kötü şöhretli kalacaktır.

  Kendilerini savunmak için Ukrayna'ya silah göndermenin paraya, milyarlarca dolara mal olduğunu söyleyen ve savaş eylemlerini vergileriyle finanse etmeye istekli olmadıklarını savunan diğerleri bencil. Açıkça cevaplıyoruz, sadece bencil değiller, aynı zamanda aptallar. Vergi kaçakçılığına bakarsak, tüm dünyada yılda en az 10.000 milyar dolardan bahsediyoruz, ki dünya organize suçla birlikte yılda en az 1.000 milyar dolardan bahsediyoruz, belki çok daha fazlası ve diğer birçok kamu parası, silahlar için para, Ukrayna nüfusunun savunması için asgari bir masraf. Ama bu bencil, açgözlü ve korkaklara tek bir soru soruyoruz: Eğer ülkeniz, ıstırap çeken Ukrayna'nın yerine geçse, onların ailelerinizi öldürmelerine, çocuklarınıza, karılarınıza, kız kardeşlerinize tecavüz etmelerine izin verir miydiniz? Pek çok akrabanızı, arkadaşınızı, tanıdığınızı yaralayan, ülkenizi mahveden, pek çok insanı ölmemek için evinden kaçıran anneleriniz, sadece seyreder misiniz? Yiyecek, su, elektrik, ısınma, sanitasyon, kaçış için ulaşım, ilaç ve tıbbi bakımın olmadığı, her gün gökten bomba yağan bir ülkede yaşamak ister miydiniz? Cesur Ukraynalıları sadece bir günlüğüne içinde bulundukları duruma sokmaya çalışın, anlayacaksınız. Şimdi hesaplayın ki, onlar bu koşullarda aylardır yaşıyorlar ve hala gerçek barışın pek çok kıvılcımı yok. Evlerinizi, fabrikalarınızı, işinizi ve tüm servetinizi bombalara kaptırmak ister misiniz? Saatlerce veya günlerce aşırı kalabalık sığınaklarda kilitli, yiyeceksiz, susuz, tuvaletsiz, bu yerlerden bir daha asla canlı veya canlı ayrılmama korkusuyla yaşamak ister misiniz? Başkalarının evinizi işgal etmesini ve size protesto hakkı bile vermeden, tüm özgürlüğü ve tüm egemenliği elinizden almasını ister misiniz? Güzel ülkenizin bir moloz yığınına döndüğünü görmek ister misiniz? Komşularınız ve sizi korumayı ve toprak bütünlüğünüzü, egemenliğinizi ve özgürlüğünüzü garanti etmeyi garantileyenler tarafından ihanete uğramak ister misiniz? Diğer ülkelerin geri dönüp işgal edilmenize, öldürülmenize, yaralanmanıza, tecavüze uğramanıza ve korkmanıza izin vermesini ister miydiniz? Ve birileri size pes edin, onlar daha güçlü ve biz size yardım etmiyoruz, bizim büyük sorunlarımız var dese ne hissederdiniz? Bizim büyük sorunlarımız, hatta basit çözümleri var ve onların büyük sorunlarına kıyasla küçük sorunlar.

  Burada, iyi ile kötü arasındaki, doğru ile yanlış arasındaki farkları görmüyorsanız veya anlamıyorsanız, bu makaleyi okumaya devam etmeden önce, bu makalenin ilk satırlarına geri dönün, tekrar okuyun ve utanmak..

  Birçoğu bizi Ukrayna'da askeri faaliyetler sürüyor olmasına ve resmi bir savaş ilanı olmamasına rağmen, buna kabadayı, diktatör, suçlu ve hatta yalancı Putin'in Rusya'nın savunması gereken bir egemen ülkeye karşı acımasız bir istilası diyoruz. , açık uluslararası anlaşmalar temelinde. Vazgeçme karşılığında, nükleer cephaneliği, ayrıca Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık tarafından da garanti olarak imzalanan anlaşmalar yoluyla.

  Ders şu şekilde olsun: nükleer cephaneliğinizden asla vazgeçmeyin mi? Ya da hiç Ruslara güvendiniz mi? Yoksa Batı'nın müdahalesine asla güvenmez misiniz? Uzmanlarımıza göre önceki iddialar doğru değil.

  Çok net bir şekilde diyoruz ki: tüm ülkelerin tüm nükleer silahları, gezegenimizin gelişimi için enerjiye dönüştürülmelidir. Ama bunun için nükleer silahların olduğu tüm ülkelerde ve diğer birçok ülkede seçimleri kazanmak zorundayız. Onlara sahip olanların dünyaya şantaj yapabilmelerini, kullanımlarını tehdit etmelerini önlemek. Amerika Birleşik Devletleri, onları kullandıkları gibi aziz değil, sadece tarihte nükleer saldırılar (savunmasız nüfusa) gerçekleştirmek için ve 2 Japon şehrini yok etmenin gerçek ihtiyacı konusunda güçlü şüphelerimiz var (ve buna karşıyız). benzer eylemler, gerçek savaş suçları, bunları işleyenler). Savaşı durdurmak ve daha fazla ölümden kaçınmak istediklerini söylüyorlar. Ancak, kendi tarihlerinin ve tüm insanlığın bir felaketi ve kara bir sayfası yaratmak. Açıklamaları bizi ikna etmiyor, karşılaştırmayı bağışlayın, akşamdan kalma, ertesi gün içme, diğer alkol gibi. Ancak bu vahşetlerden ve herkes tarafından işlenen diğerleri hakkında sonraki makalelerimizde konuşacağız.

  Şimdilik, insanlıkla donanmış her normal insanın, topraklarının ve Rusya'nın yeniden fethinde Ukrayna'yı, tiranlardan, diktatörlerden, bu durumda Putin ve oligarklarından ve olası haleflerinden sonsuza dek kurtulmak için desteklemesi gerektiğini hatırlatırız. . Barış, karşı tarafa dönülerek değil, kim olursa olsun kendini savunanlara yardım etmek için fedakarlıklar yapılarak elde edilir. Uluslararası dayanışma yoluyla, saldırıya uğrayanların topraklarını saldırganlardan, kim olursa olsun savunmasına izin vermek.

  Putin siyasi olarak bitti ve er ya da geç gururlu Rus halkı sesini tekrar duyuracak. Ama zenginliklerini Batı'ya vererek değil, tüm vatandaşlarının iyiliği için onları sömürerek. Bunun için herkesi, özgürlük, demokrasi ve mülkiyet konusundaki kuralları sayesinde, tüm temel ve adil yerel özerkliklerle, belirli bir bölgede yaşayan ve çalışanların efendi ve mülk sahibi olmasına izin veren DirectDemocracyS'i tanıtmaya çağırıyoruz. , ortak bir şekilde, tüm servetin.

  Bu sadece, referandumların tüm taraftarları için özerklik ve bağımsızlık üzerine, çatışmaları ve şiddeti önlemek için yapılan tüm uluslararası kurallara uyarak yapılır. Aslında, her referandumun öncelikle özerklik veya bağımsızlık gerektiren toprakların bulunduğu Devlet veya ülke tarafından yetkilendirilmesi ve tanınması gerekir. Uluslararası kurallar, eski sömürgelerin barışçıl bir şekilde bağımsızlık talep edebilmelerine izin verecek şekilde tasarlandı. Ancak bunlar, yer almadıkları takdirde, coğrafi alanın bulunduğu, bağımsızlık veya özerklik gerektiren ülkenin anlaşması ile tanınmazlar. Ayrıca, belirli bir coğrafi bölgeden bir ülkeden diğerine geçmek için, her iki ülkenin (ve ilgili tüm tarafların) bir anlaşması gereklidir ve sadece bir referandum ve ülkenin kabulü yeterli değildir. yeniden bir araya gelmek ister. Basitleştirmek gerekirse, ailemiz kendimizi bulduğumuz ülkeden ayrılmak için bir referandum düzenlemeye karar verirse, her zaman referandumun ülkemiz tarafından onaylanmasına ve tanınmasına ihtiyacımız olacaktır.

  Çözümlerimiz: acil bir ateşkes, Rus ordusunun tüm Ukrayna topraklarından (Kırım dahil) derhal geri çekilmesi ve her zaman olduğu gibi, katkıda bulunmadığı felaketlere yardım eden BM barış güçlerinin derhal müdahalesi. herhangi bir şekilde önlemek için (son dünya savaşını kazanan ülkelerin haksız veto hakkı sayesinde, derhal iptal edilmek üzere, 2. savaş çoktan bitti, sadece kazananlar için avantajlar).

  Ukrayna adına, tüm coğrafi alanlarda, Rus çoğunluğu, adil bir özerklik ve ülke genelinde azınlıkların hak ve görevlerinin korunmasını garanti eder. Rus çoğunluğu, Rusların çoğunlukta olduğu bölgelerde azınlıklar için de aynısını yapmalıdır. Tüm Ukrayna'nın (Kırım dahil) toprak bütünlüğü ve egemenliği ile ilgili olarak.

  Rusya'ya yönelik tüm yaptırımların derhal kaldırılması ve bloke edilen Rus varlıklarının ve cari hesaplarının iade edilmesi, savaş zararlarının kesintiye uğraması.

  Rusya tarafından, tüm dünya ülkelerinin yardımıyla (üretim ve silah satışından elde edilen kârın %100'ünün vergilendirilmesiyle), savaş zararlarının ödenmesi, tüm Ukrayna'nın yeniden inşası için.

  Ve tüm gezegendeki her çatışma bölgesinde veya savaşta uygulanacak diğer özel önlemler.

  Çeşitli noktalarda bu çözümümüz ölüleri diriltmeyecek, yaralıları iyileştirmeyecek, psikolojik tahribatı ve travmayı iyileştirmeyecek, ancak çatışmanın devam etmesini veya uzamasını önleyecektir. .

  Her şey birkaç saat içinde yapılabilir (yeniden yapılanma ve uzlaşma hariç, yıllar alacaktır), siyasi irade ve tüm dünya nüfusunun baskısı yeterlidir.

  360 ° 'de herkese, konumumuzu ve tüm bilgileri bir kez ve herkes için açıklığa kavuşturmak ümidiyle, sizi temin ederiz ki, tüm bilgilerimiz veya kurallarımız gibi bu makale de mantık, sağduyu, karşılıklı saygı üzerine, tüm insanların. Her cümle, her bir kelime, uluslararası politika, siyasi strateji, askeri uzmanlar, ekonomistler, finans, tarih, kültür, psikoloji uzmanları ve daha birçok uzmandan oluşan çeşitli gruplar tarafından önerildi, kararlaştırıldı, seçildi, tartışıldı ve oylandı. diğer gruplar, çalışmalarıyla size kimseyi desteklemeyen ve doğrudan doğruya doğruları söylemekten korkmayan bir makale sunuyor. Elbette kimsenin fikrini değiştirmek gibi bir niyetimiz yok ama gerçeklerin tam olarak dediğimiz gibi gerçekleştiğini inkar edemezsiniz.

  Bazı konularda, Putin'in yanında yer alan, hapse atan ve çoğu zaman muhaliflerini öldürmekten çekinmeyen, insanları hapishaneye kilitleyen herkesin başka bir versiyonu ya da başka bir yorumu yoktur. Savaş kelimesini kullanmışlar, ancak bu günlerde kendi Savunma Bakanlığı, bunun sadece özel bir askeri operasyon değil, bir savaş olduğunu kabul etti. Bunu korkakça bir işgal olarak adlandırmaya devam ediyoruz; tüm uluslararası toplum ve mantık, sağduyu ve karşılıklı saygıya sahip tüm insanlar tarafından kınanması gereken bir saldırıdır. Pek çok kişi onu sever, güçlü adam, boyun eğmeyi severler ve siz sorumlu olursunuz ve sonra görürler ki, birçok kusura rağmen birçok özgürlüğe izin veren Batı'nın değerlerine karşı savaşanlarda, ve her zaman şunlardan daha iyi olacak olan kısmi bir demokrasi: özgürlük yok ve acımasız bir diktatörlük. Toplam kötülükten kısmi de olsa iyiyi tanımak, bize katılan herkesten beklediğimiz niteliklerden biridir.

  Telif hakkı © DirectDemocracyS, projeler.

  1
  ×
  Stay Informed

  When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

  항복으로 평화 PWS
  降伏による平和 PWS
   

  Comments

  No comments made yet. Be the first to submit a comment
  Already Registered? Login Here
  Monday, 26 February 2024

  Captcha Image

  Donation PayPal in USD

  Blog Welcome Module

  Discuss Welcome

  Donation PayPal in EURO

  Mailing subscription form

  Blog - Categories Module

  Chat Module

  Login Form 2

  Offcanvas menu

  Cron Job Starts