Accessibility Tools

Translate

Blog

DirectDemocracyS Blog yours projects in every sense!
Font size: +
17 minutes reading time (3379 words)

Politik olarak mükemmel

Diğer yazılarımızda, çeşitli vesilelerle ve yeterince ayrıntılı olarak, insanlık tarihi boyunca, faaliyetlerimizi ve hayatımızı kontrol etmek ve yönlendirmek amacıyla birçok insan olduğunu gördük. bizi böldü: hepsi farklı ve çeşitli diller, kültürler, dinler ve milliyetlerle. Gelin hep birlikte kısaca analiz edelim, bunu neden yaptılar?

İnsanlar hala ağaçlarda avlanırken, en güçlüsü her zaman yiyeceğin en iyi kısmına ve dinlenmek için en rahat dala sahipti. Doğa böyledir, grubun beslenmesini, korunmasını ve güvenliğini sağladığı için, kim daha güçlüyse, avantajlara ve olanaklara sahip olma "hakkına" sahiptir. Doğada, en güçlünün sorumlu olduğu da doğrudur. Ama her zaman, doğal içgüdünün bir parçası olduğu için, lider olmak, grubun başı olmak için her şeyi yapacak ve güç, prestij ve aynı zamanda kontrol elde etmek için tüm araçları kullanabilecek kıskanç insanlar vardı. ve herkes için karar verme yeteneği.

Ağaçlardan iner inmez atalarımızın gruba önderlik edecek bir kişiye, izleyecek bir lidere, hangi yöne gideceğine karar verecek ve grubu koruyacak birine ihtiyacı vardı. Zamanla en güçlüler en güçlülere, en zenginlere ve ardından en zekilere dönüştü. Böylece ilk krallar, imparatorlar ve liderler doğdu. Az önce anlatılan tüm evrelerde, ne var ki, çoğu zaman "en güçlü"nün veya anın en güçlüsünün yerini kurnazca ve çoğu zaman da sadakatsiz yöntemlerle almaya çalışan açgözlü, kıskanç ve bencil insanlar vardı.

Bununla birlikte, çoğu zaman, "güçlü güçler" gizli kalmayı tercih ettiler ve kimin karar verme yetkisine sahip olduğunu ve kimin komuta ettiğini basitçe kontrol etmekten memnun oldular. İktidar mücadelesini anlamak için, çeşitli imparatorların, kralların, imparatorların veya Roma liderlerinin sürelerini ve hayatlarını nasıl kaybettiklerini (çeşitli koşullarda ancak nadiren doğal ölüm veya yaşlılıkta öldüler) araştırmanız yeterlidir. Kral, imparator veya lider olduktan kısa bir süre sonra ölmelerine yardım edildi. Buna iktidar mücadelesi deniyor, bu doğal değil ve adil değil. Zamanla, çeşitli dönemlerin güçlüleri olan bizi bölmek için, genellikle sosyal sınıfları kayırmak için ideolojiler icat ettiler: komünizm, liberalizm, kapitalizm, sosyalizm, faşizm, Nazizm ve hepsi sınırlarını gösteren diğerleri gibi, ve hepsi başarısız oldular ya da başarısız olmak üzereler, çoğu zaman insanlığa çok büyük zararlar veriyorlar.

Bu kısa girişten sonra, orada ne olduğunu anlamak için biraz siyasetten bahsedelim.

Sevgili doğrudan demokrasimiz, halkın, dolayısıyla tüm nüfusun tüm güce sahip olmasını gerektirir. Pekâlâ, iktidarın nüfusa ait olması normaldir, çünkü belli bir bölgede yaşayan, üreten ve sömürenleri temsil eder.

Bir parantez açalım: sınırlar bölücüdür ve genellikle belirli bölgelerde yaşayan nüfus dikkate alınmadan, farklı halkları, dinleri ve kültürleri sınır dışı ederek ve karıştırarak yapay olarak oluşturulmuştur. Kasıtlı olarak, şiddet eylemleri ile bölünmeler, iddialar ve olası çatışmalar yaratmak için, yapay olarak yaratılan halklar, eşit derecede yapay bir şekilde kendi aralarında bölünmüştür. Potansiyel çatışma alanları ve hatta kardeşlik mücadelesi yaratarak, her tarihsel dönemin güçlüleri o zamanların zayıf zihinlerini daha iyi kontrol edebilirdi. Gönüllü olarak bile olsa bir çatışma olasılığını tetiklemek için yeterliydi. Tarih, neredeyse her zaman kışkırtılan, zayıfların acı çektiği ve acı çektiği ve güçlülerin zenginleştiği, hatta çeşitli kralların, imparatorların ve liderlerin taçlarını ve çoğu zaman da kafalarını kaybetmelerine neden olan olaylarla doludur.

Soylu sınıfta doğan bir kişinin, liyakat temelinde değil, "doğru" ailede doğmuş olarak güç ve zenginlik elde etme hakkına sahip olmasını sağlayan eski aristokrasiler. Bu durumlarda bile, zenginler ve güçlüler kontrolü ve karar verme güçlerini korumanın bir yolunu buldular.

Yine doğrudan demokrasiden bahsedelim, ilk belgelenen Antik Yunan'a ait. Çeşitli şehir devletlerinde, halk sokaklara çağrıldı ve evet demek için bir kavanoza bir taş koymaya ve başka bir kavanoza hayır demek için davet edildi. Hepsi birlikte, basit çoğunlukla kararlaştırıldı. Evet ise, bir şey yapıldı, hayır ise yapılmadı. Sonuçta, bir karar ya da bir teklif ya doğrudur ya yanlıştır ya da yararlıdır ya da yararsızdır ya da onaylanmıştır ya da değildir. Demokrasinin tek gerçek biçimi çok kısa bir süre için vardı, çünkü çeşitli şehirler arasında bile (belki de kararlar üzerinde kontrol sahibi olmayanların neden olduğu) bazı savaşların patlak vermesiyle birlikte, gençlerin hepsi savaşa gönderilmişti. Kadınlar, çocuklar ve yaşlılar evde kaldı. O andan itibaren, çok uzun bir süre ve hatta şimdi birçok ülkede siyasi temsilciler her zaman yaşlılar arasından seçilmiştir. O günlerde üst düzey siyasi temsilcilere sahip olmak çok faydalıydı, çünkü onlar öldüler ve diğer yaşlılarla nispeten kısa sürede değiştirilebilirlerdi. Ve eğer doğru zamanda ölmezlerse, daha zayıf oldukları için kolayca ölmelerine yardım edilebilirdi. Yaşlıları sevdiğimizi, deneyimlerinin çok faydalı olduğunu, paha biçilmez bir değer olduğunu hemen açıklıyoruz, ancak amaçlarımızdan biri de dünya siyasi sınıfını gençleştirmek, kapsayıcı hale getirmek ve kadınlar, cinsel azınlıklar tarafından iyi temsil edilmek, yeter ki hepsi yetkin, dürüst ve liyakate göre seçilmişlerdir. Bu nedenle, gençleri desteklemek için yaşlıların uzman gruplar halinde olduğu bir genç politikasını tercih ediyoruz. Çünkü ağır bir fiziksel iş yapan bir işçinin bunca yıllık sıkı çalışmanın ardından emekli olması ve bir politikacının asla emekli olmaması adil değil. Sağlık sorunlarından, çok yaşlı politikacılardan bahsetmiyorum bile. Onları birçok istekli genç için destek ve rehber olarak kullanmanın yolunu buluyoruz. Yenilikçi yöntemimizle siyaseti canlandırarak, yaşlıların tecrübesi kaybolmaz, ancak okumuş, uzmanlaşmış ve biz olmadan pek fırsatı olmayacak birçok genç için iş vardır.

Antik Yunan'dan gelen doğrudan demokrasinin kaybedilmesiyle birlikte, nüfusun gerçek güce sahip olduğu bir an hiç olmadı. DirectDemocracy'nin doğuşuna kadar, herhangi bir tarihsel dönemin güçlüleri ve zenginleri, kontrol işlerini ve gerçek yönetimi yapmak için birkaç siyasi temsilciye, birkaç krala, kraliçeye veya soyluya kolayca rüşvet verebilirdi. gücün..

Aslında, doğrudan demokrasi ile, karar verme gücüne sahip olmak için, hiçbir zaman gerçek demokrasi olmamış ve olmayacak olan temsili siyasetle, kendi ticaretini desteklemek için nüfusun yarısından fazlasına rüşvet vermek zorunda kaldılarsa, ekonomik gücün, halkın çıkarlarına hizmet etmek için seçilen ve genellikle yalnızca güçlülerin çıkarlarına hizmet eden çeşitli siyasi temsilcileri yozlaştırdığı yeterliydi. Bu yüzden daha az insana rüşvet vermek için daha az para yatırmak ve kendisi için daha fazla servet gerekiyordu. Ve eğer bir siyasi temsilci boyun eğmezse, çok yaratıcı olan ekonomik güç, onun yerine boyun eğen ve kolayca yozlaşabilen birini geçirmenin bir yolunu buldu. Dürüst, cesur, yenilikçi politikacıların ekonomik güçten taviz vermedikleri için öldürüldüğü pek çok vaka var.

Bize katılan ve tüm projelerimizi tasarlayan ilk 282 doğrulanmış kayıtlı kullanıcı kalırsa ve sonsuza dek anonim kalacaksa, kimsenin tartışamayacağı basit insanlık tarihinin bu satırlarını okurken artık şaşırmayın? Tüm bunların arkasında kimin olduğunu hala merak ediyorsanız, diğer makalelerimizi de okumayı bırakabilirsiniz. Çünkü asla bilemezsiniz ve bu, kimlikleri biliniyorsa onlar ve aileleri için gerçek riski anlamadığınız anlamına gelir.

Değişiyoruz ve dünyayı iyileştiriyoruz, ancak her şeyden önce, gücün nüfusa temelden iadesini gerçekleştiriyoruz.

Benzer bir çalışma yöntemine, benzersiz bir tarza sahip olan ve bizi dünya politikasının değişmesi için temel yapan dünyada sadece bizleriz. Kurallarımızın her biri, tüm siyasi gücü nüfusa vermek için yapıldığından ve tarihsel emsaller göz önüne alındığında, kendimizi siyasi temsilcilerin herhangi bir siyasi karar almadan önce daima bağlayıcı bir görüş talep etmelerini denetlemek ve kontrol etmekle sınırlıyoruz. . , onlara temsil gücü verenlere. Seçim öncesi, sırası ve özellikle seçim sonrasında seçmenlerine tam ve mutlak kontrol gücü veren dünyada sadece biziz.

Pek çok durumda, eski siyasette, seçildikten sonra ve (ki bu arada geçerli bile olmayan) bir temsil yetkisini aldıktan sonra, siyasi temsilciler eylemleriyle seçmenlerini, DirectDemocracyS ile hayal kırıklığına uğratıyorsa, kısmen kontrol seçmenin, seçilmişlerin, dolayısıyla egemen halkın, hizmetkarın, toplam ve bizim durumumuzda geçerli bir görev olan siyasi temsil yetkisinin tüm süresi boyunca.

Bazıları hala neden doğduğumuzu merak ediyor, uzun yazılarda anlatmış olsak da, tekrarlamaktan asla zarar gelmez.

Gerçek demokrasiyi var etmek için doğduk, dünyayı yöneten yalanı değil. Bizimle dalga geçiyorlar çünkü bizim oyumuz kesinlikle hiçbir şey ifade etmiyor. Çünkü iktidarı bir partiye veya bir siyasi temsilciye verdikten sonra, mevcut siyasetle uzun yıllar politikacılar ve partiler istediklerini yaparlar.

Bununla birlikte, bizde kontrol tamdır ve siyasi temsilcilerimizin sadece sözlerini tutmakla kalmayıp, aynı zamanda seçmenlerinden her zaman bağlayıcı bir görüş talep etmelerini sağlamak için yenilikçi, ancak çok güvenli yöntemler kullanıyoruz. Ama basit seçmenler değil, tam, bağımsız, yetkin, özgür, dürüst bir şekilde ve ortak çıkar olmasa da hiç kimseyi kayırmadan bilgilendirilmiş seçmenler. Kayıtlı kullanıcılarımızdan oluşan uzman grupları ile hem seçmen hem de siyasi temsilci karar vermesi gereken herkes hatasız yapacaktır. Bilinçli seçmenlerle asla yanılmayacağız, çünkü düzenlememizde ve her makalemizde, bizim için, görev başındaki güçlülerden ve herhangi bir sınıftan yana olmadan, yalnızca tüm nüfusun çıkarının önemli olduğunu açıklıyoruz. , veya dernek, sadece insanlar. Ve sadece adaylarımıza oy verenleri değil, tüm insanları seviyoruz.

Birçoğu bizi tam olarak ve hemen saf doğrudan demokrasi olmamakla suçlayacak. Çünkü dünyanın her ülkesinde bir siyasi parti kuracağız ve kurumlarda seçilecek siyasi temsilcilerimiz olduğu için. Aslında biz başlangıçta melez bir demokrasiyiz. Kendi siyasi temsilcilerimiz üzerinde seçmenlerimizin mutlak ve tam kontrolü ile dahili doğrudan demokrasi, ulusal siyasi partinin oluşturulması ve siyasi temsilcilerin seçimi için temsili demokrasi. Bunu geçici olarak yapıyoruz, çünkü temel amaçlarımızdan biri siyasi partiler ve siyasi temsilciler tarafından yapılan siyasetin %99'unu ortadan kaldırmak, halkın doğrudan karar vermesini sağlamaktır. Bu iddialı sonucu elde etmek ve (her şeye birlikte karar verdiğimiz) tek gerçek demokrasiyi yaratmak için, yine de, temsili bir yöntem sağlayan kurallara ve yasalara uymalıyız.

Şimdilik kendi içimizde işleri doğru yapmamız ve tüm dünya nüfusunu bizimle birleştirmemiz yeterli. Bu başarıldığında, tüm insanların gelecekleri hakkında karar vermelerini sağlayabileceğiz.

Uyarı: Eski, temsili siyaseti ortadan kaldırarak ve adil doğrudan demokrasimizi uygulayarak siyaset ölmez, aksine daha çeşitli hale gelir ve her zaman herkesten olacaktır: gruplar halinde doğru teklifler, tartışmalar, tartışmalar ve oylar coğrafi. Siyaset ölmez ama herkese aittir.

Mantığa, sağduyuya ve herkesin fikirlerini ifade etme özgürlüğüne dayanan doğru bir politika olacaktır. Ancak aramıza katılanların bölücü zihniyeti ortadan kaldırması, hepsi başarısız ve adaletsiz olan eski ideolojilerden vazgeçmesi, yeniliklere katılması gerekiyor.

Şimdi bakalım politikamız nasıl olacak. Farklılıkları biraz anlamak için, şu anda eski siyasetin ne olduğunu, ne olduğumuzu ve ne yaptığımızı yazalım. Her soru için tüm makaleleri yazabiliriz ve belki bir gün yazacağız ama şimdilik çeşitli cevapları birkaç satırda özetleyelim.

Farklılıkları anlamak için her şeyi dikkatlice, belki birkaç kez okumanızı tavsiye ediyoruz ve çünkü tarihimizin başından beri kendimizi politik olarak mükemmel olarak tanımladık.

Arkasında kim var?

Şimdi eski siyasette liderlerin isimleri var ama hiç kimsenin eski partilerde bağımsızlık, karar verme özgürlüğü garantisi yok. Yani bunun arkasında kimin olduğunu, partiyi veya oy verdiğiniz siyasi temsilciyi bilmiyorsunuz.

Bizimle, bunun arkasında kimin olduğunu asla bilemezsiniz, ancak tüm bunları yaratmanın erdemine kimin sahip olduğunu bilmek şart değildir, kurallarımız, değerlerimiz ve ideallerimiz, tüm sağduyu önemlidir. Her kararımızın arkasında, seçmenlerimiz olan doğrulanmış kayıtlı kullanıcılarımız vardır.

Şimdi kimin partisine oy veriyorsunuz?

Eski siyasette hiç kimse, herkese ve hiç kimseye ait olan partinin sahibi değildir.

Bizde, tüm siyasi organizasyon, tüm ulusal partiler, tüm web sitelerimiz ve tüm faaliyetlerimiz, doğrulanmış kayıtlı kullanıcılarımıza aittir.

Liderlere kim oy veriyor, kimin komuta ettiğine kim karar veriyor?

Eski siyasette buna çeşitli şekillerde karar verilir. Birçok siyasi partide lider, parti üyelerinin küçük bir kısmı tarafından, genellikle alkışlarla oylanır. Bazen birkaç seçmenden oluşan bir meclis tarafından oylanır.

Bizde lider yoktur, doğrulanmış kayıtlı kullanıcılarımızın her biri bizim liderimizdir ve karar verme yetkisine sahiptir. İç güç mücadelesini ve her türlü çıkar çatışmasını tamamen ortadan kaldırdık. Aslında siyasi temsilciler sadece kendilerini seçen vatandaşları temsil etmekle ilgilenir ve kayıtlı kullanıcılarımız arasından seçilen resmi temsilcilerimiz tarafından yönetilen partilerimizi yönetmezler, bu nedenle bizim yöntemimiz sayesinde iktidar mücadelesi yoktur. bağlı zincirler, ilkinden sonuncusuna kadar hepsi aynı haklara ve aynı yetkilere sahiptir. Ayrıca çıkar çatışmasını da ortadan kaldırıyoruz, çünkü siyasi temsilciler, kendilerini her zaman sadakatle destekleyecek olan partimizi kayırmak zorunda kalmayacaklar, çünkü parti, sırayla siyasi temsilcileri seçen tüm doğrulanmış kayıtlı kullanıcılarımıza (seçmenlere) aittir, çeşitli kurumlarda.

Adayların seçimi. Aday seçimi nasıl yapılıyor?

Artık eski siyasette aday seçimi parti liderleri veya siyasi partiler tarafından yapılıyor. Nadiren veya kısmen nüfus tarafından.

Bizimle, adayların seçimi her zaman ve eksiksiz olarak, yerelden uluslararası olana kadar her rol için en iyi adayları bilinçli bir şekilde seçen tüm doğrulanmış kayıtlı kullanıcılarımız tarafından yapılır.

Adayların değerlendirilmesi. Siyasi temsilciler nasıldır?

Şimdi, genellikle ekonomik etkilere veya şöhrete veya partiye getirebilecekleri oy sayısına göre seçiliyorlar. Genellikle siyasi temsil rolleri, yeterli hazırlığı olmayan veya yeteneksiz insanlar ve hatta çoğu zaman tamamen uygun olmayan insanlar alırlar. Ve çoğu zaman, ehliyetsiz ve dürüst olmayan insanlar bütün bir ülkeyi yönetir veya bilmedikleri konularda kanunlar çıkarırlar.

Bizde onlar adaydırlar veya kendi kendine aday olabilirler ve çok katı bir seçimle profesyonel grupları ve uzman grupları (tamamen kayıtlı doğrulanmış kullanıcılarımızdan oluşan) tarafından değerlendirilirler ve seçilirler: herkes tarafından Kayıtlı, doğrulanmış, her coğrafi bölgede yaşayan, testlerin tüm sonuçlarını ve her adayın yeterliliği ve dürüstlüğüne ilişkin doğrulamaları tam olarak bilen kullanıcılarımız. Her başvuru için belirli beceriler gereklidir ve aday gösterilen her kişi yetkinlik, dürüstlük, zihinsel ve fiziksel sağlık, davranış ve liyakate dayalı olarak seçilir. Yenilikçi bir yöntemle seçim öncesi, sırası ve sonrasında her türlü sorunu önleyen özenle izlenir.

Seçim öncesi vaatler. Verilen sözler, saygı duyuluyor mu?

Eski siyaset ve onların siyasi temsilcileri size çok sözler vermiş olacaklar ve hepsini tutmuş olmayacaklar. Tarihlerinde pek çok şey ilan ettiler ve her zaman tüm beyanları tutmadılar.

Yeni politika olarak, tamamı seçmenimiz olan kayıtlı kayıtlı kullanıcılarımızla birlikte seçim programının her detayına birlikte karar veriyoruz. Ve verdiğimiz her sözü, söz verdiğimiz şekilde ve vaat edilen zamanda yerine getirdik.

Daima bahaneler bulun. Bazen, seçim vaatlerini tutmadığınız için özür dilemek için mazeret buluyor musunuz?

Eski siyasetin, iktidarı elinde tutmak ya da elde etmek için iç ve dış mücadeleleri, hatta çok zorlu mücadeleleri vardır. Bu nedenle, kendi başarısızlıkları için her zaman dışarıda veya içeride başkalarını suçlamanın yollarını bulur.

Yenilikçi olan bizler asla mazeret bulmak zorunda kalmayacağız, çünkü açıklama yapmamız gereken sadece seçmenlerimizdir, hem seçim programına hem de programın her bir noktasının gerçekleştirilmesine birlikte karar veren seçmenlerimizdir. tam zamanlarda. Şans eseri program noktaları veya tutulmayan sözler varsa, hem biz hem de siyasi temsilcilerimiz bunu kabul eder ve başkalarını suçlamadan sebeplerini bulmaya çalışarak bunun için özür dileriz.

Diğer siyasi güçlerle ittifaklar ve koalisyonlar yapılacak mı?

Eski siyaset, genellikle siyasi ve seçim çıkarları için birleşir veya bölünür. Diğer durumlarda, tek bir partinin tek başına yönetmesini önlemek için yasalar yapılır.

Tüzüğümüzde, tüzüğümüzde ve birçok maddede, diğer siyasi güçlerle hiçbir gerekçe ve gerekçeyle asla ittifak ve koalisyon kurmayacağımızı yazdık. Buna karar verdik, çünkü inovasyonumuz nedeniyle diğer siyasi güçlerle tamamen uyumsuzuz. Tek başına yönetmeye yetecek oylara ve dolayısıyla nüfusun güvenine sahipsek, bunu tüm nüfusun çıkarına olacak şekilde mümkün olan en iyi şekilde yapma sorumluluğunu üstleneceğiz.

Öte yandan, gerekli oylara sahip değilsek, her zaman kendi kurallarımız ve seçmenlerimizin üzerimizde tam kontrolü ile muhalefette kalacağız. Yönetecek seçmenlerimizle birlikte önerilerde bulunacağız. Ve her şeye hayır diyen bir muhalefet de olmayacağız. Ayrıca seçmenlerimizin kararlarına dayanarak, nüfus için yararlı bulacağımız tüm yasalar lehinde oy kullanacağız.

İttifaklar ve koalisyonlar yapmama kararı, yenilikçi yöntemimizle nüfusun hizmetinde çalışabilmektir. Bu karar, diğer siyasi güçlerle diyalog kurmamızı ve tartışmamızı engellemez. Ama bizim için birliğimiz esastır ve üslubumuz eski siyasetten tamamen farklıdır.

Halkın temsil yetkisi. Dünya siyaseti yasal mı?

Eski siyaset, hatta Batı siyaseti bile sahte bir demokrasidir. İktidar hiçbir zaman halka ait değildir, ancak siyasi partilerin ve hemen her zaman getirebilecekleri oylar veya etki ve çeşitli "güçlü güçlerin" müdahaleleri için seçilen ve atanan siyasi temsilcilerin elindedir. açık ve açıkça tanımlanması zor. Eski siyasetin siyasi temsilcileri liyakat temelinde seçilmez ve seçmenler, "yasadışı siyasi temsilci"nin yapacağı seçimler üzerinde doğrudan kontrole sahip olmadan, sadece parti veya politikacı için oy verirler. çeşitli kurumlarda görev yaptığı süre boyunca. Temel olarak, sahte demokrasilerde iktidarı elinde tutması, hakla egemen olması gereken kişiler, yalnızca seçimler sırasında sayar ve karar verir. Bu sahte demokrasinin "temsilcileri" tarafından yapılan yasaların tümü yasa dışı olarak yapılmıştır ve tüm nüfusun katılımıyla yeniden düzenlenecektir. Çoğu zaman yasalar toplumun yalnızca bir bölümünü ya da yalnızca bazı sosyal sınıfları destekler. Ekonomik güçler her zaman tercih edilir, çünkü temsili "demokrasi" ile bu "güçlü güçler" birkaç siyasi partinin ve onların "siyasi temsilcilerinin" tüm seçimlerini kolayca kontrol edebilir ve yönlendirebilir. Hangi hemen hemen her durumda, genel olarak nüfusun çıkarını değil, yalnızca daha güçlü olanların çıkarlarını temsil eder. Ne kadar iyi yaşadıklarını, zarif binalarını, dünyayı dolaştıklarını ve ne kadar para kazandıklarını, bizim adımıza karar verme hakkı ve ayrıcalığına sahip olduklarından bahsetmiyorum bile. Onlara sadece güç değil, aynı zamanda para ve zenginlik de veriyoruz. Temsili demokrasi, insanlık tarihinin en büyük aldatmacasıdır. Siyasi partilerin ve temsilcilerinin, kuralları halk adına belirlemesine olanak tanır. İpleri hareket ettiren kuklacılar, emirleri yerine getiren kuklalar ise hizmetkarlardır. Onlar tempoları ve notaları dikte eden şefler ve bizler kesinlikle hiçbir şeye karar veremeden notayı takip eden çeşitli müzisyenleriz. Tekrar ediyoruz, gerçek demokrasi yoktur.

DirectDemocracyS'de rolleri tamamen tersine çeviriyoruz, halk egemendir, uzman grupları tarafından bilgilendirilir, bu nedenle onlar kuklacıdır ve uzman gruplarının desteklediği siyasi temsilcilerimiz halkın elindeki kuklalardır. Yenilikçi politikamızla, seçimler öncesi, sırası ve hepsinden önemlisi, müzik programına karar veren, saatleri ve notaları dikte eden "şef", tüm gücün sahibi olması gereken kişidir, yani egemen halktır. siyasi temsilcilerimiz sipariş edilenleri çalar ve söyler. Hiç kimsenin deneyimlemediği garip bir şey gibi görünüyor, ama sadece bizim telaffuz etme hakkımız olan bir adı var, çünkü onu sadece biz uygulamaya koyduk: buna demokrasi deniyor. Siyasi partilerimiz, tüm ayrıcalıkları kaybedecek olan "güçlü güçler" tarafından değil, nüfusa, seçmenlere aittir. Siyasi temsilciler olan "hizmetçilerimize" otantik ve gerçek bir temsil yetkisi vererek, tek gerçek demokrasiyi uygulamaya koymak belki de ana ayrıcalığımızdır. Her şeye karar vermeden önce, halk adına herhangi bir eylemde bulunmadan önce, her zaman bu yetkiyi veren insanlardan bağlayıcı bir görüş talep eden tek düzenli yetki. Bizde sadece hep birlikte kararlaştırılan seçim vaatleri değil, aynı zamanda tüm siyasi faaliyetlerin tam ve eksiksiz kontrolü var. Buna demokrasi deniyor, neredeyse hiç var olmadı, ama geliyor ve bir daha kimsenin onu çalmasına izin vermeyeceğiz.

Geleneksel siyasi partiler ve sözlü çatışmalar, suçlamalar ve genellikle fiziksel çatışmalarla tartışan temsilciler. DirectDemocracyS, siz de aynısını yapmaya çalışacak mısınız?

Tartışan, her ne pahasına olursa olsun seçim konsensüsünü arayan, gerçek özgürlük ve otantik demokrasiyi uygulamayan ya da vaat edip de yerine getirmeyen eski siyaset, doğmamızın tüm nedenleridir.

Yenilikçi ve yeni politikamız, doğrulanmış kayıtlı kullanıcılarımızı her kararın merkezine koyuyor. Tüm insanların karşılıklı saygısını esas alıyoruz, bu nedenle provokasyonlara asla cevap vermeyeceğiz. Tartışarak, bağırarak, zorbalıkla kesinlikle zaman kaybetmeyeceğiz, sadece işimize odaklanacağız. Normal insanlar, medeni insanlar tarafından acınacak kötü alışkanlığı başkalarına bırakacağız. Tıpkı değerli zamanımızı televizyon programlarında başkalarının başarısızlıklarına sevinmek veya başarılarımızla övünmek için kesinlikle boşa harcamayacağımız gibi. Siyasi temsilcilerimiz kendilerini dengeli, kibar ve saygılı tutmak için ne gerekiyorsa yapacaklardır. Tarzımız her zaman takdir edilecektir çünkü projemiz gibi yenilikçidir.

Yolsuzluk. İnsanlar genellikle cezbedilir, politikacıları nasıl kontrol ederiz?

Eski siyaset çoğu durumda kendini kontrol eder. Yani, bazıları iktidardayken diğerlerini kontrol ederler ve bunun tersi de geçerlidir. Çoğu zaman, saat gibi bir adaletle ve her türlü intikamla. Ancak çoğu zaman yolsuzluk vakaları ve etik olarak yanlış davranışlarla.

Yenilikçi olan bizler herhangi bir sorun yaşamayacağız. Tamamen kayıtlı kullanıcılarımızdan oluşan, her türlü kontrol konusunda uzmanlaşmış güvenlik gruplarımız, yolsuzluk ve kayırmacılık açısından her türlü sorunu önleyecektir . Kendimizi ilk kontrol eden biziz, bu yüzden bu konuda da yenilikçiyiz.

Politikanın kusurları. Eski politikanın ve bizimkinin kusurlarıyla sonuçlandırıyoruz.

Eski siyaseti herkes biliyor, o yüzden bunun hakkında konuşmaktan kaçınalım. Tarihte nasıl olduklarını, neler yaptıklarını hepiniz çok iyi biliyorsunuz.

Tek bir kusurumuz var, biraz küstahız, çok sık söylüyoruz mükemmeliz, mükemmellik yok ya da elde edilemez. Bizim için değil. Şimdi başlayacak kadar şanslıyız, bu yüzden kimse bizi hata yapmakla veya yanlış yönlendirmekle suçlayamaz. Bizi muhalefet edememekle suçlayamazlar, çünkü henüz bir şey yapmaya başlamadık. Ama mantığa dayalı çok fazla hırs, kural, değer ve sağduyu idealimiz var.

Büyük bir kusur, her insanın tüm kurallarımızı okuduğunda, her zaman iyi olan birçok şey bulması, ancak hepsinin biraz dağınık olmasıdır. Sıklıkla tekrarlayıcı. Her seçmen, uluslararası siyasi örgütümüzü sevmek için her türlü nedene sahiptir ve ayrıca her siyasi partimizi ve her faaliyetimizi sevecektir.

Bir başka kusurumuz da, tercih edilen sosyal sınıflarımız yok, sadece tüm nüfus için tercihimiz, bu nedenle daha zayıf sosyal sınıflardan bazı insanlar, meşru soru ve taleplerine cevap bulmak için biraz mücadele ediyor.

Bir diğer kusurumuz da seçmenin peşinden koşmamamız, imkansız şeyler vaat etmememiz, kimseye bir şey vermememizdir. Belki bu gerçekçi ve liyakata dayalı tutum bazı seçimleri kaybetmemize neden olur, ama eminiz ki bizimkilerde uzun bir geçmişe sahip olmasını umar ve dileriz, bu tutum ödüllendirilecektir.

Bir diğer kusurumuz da, eski bölücü ideallerden, mantığa, sağduyuya ve insanlara karşılıklı saygıya dayalı bir ideal için vazgeçmiş olmamızdır. Yine zaman bizi haklı çıkaracak. Ama örneğin dünyanın her ülkesinde işçi sınıfından yana partiler görürsek, çoğu zaman işçi sınıfına karşı yasalar çıkarırlar. Kurumsal partiler genellikle vergileri artırır. Dini partiler genellikle dinleri rahatsız eden yasalar çıkarır. Bunun yerine, her zaman zorda kalana yardım etmekten, liyakat bakımından zenginlerden hiçbir şey almadan, yenilikler sayesinde her zaman başlamamızı zorunlu kılan önceliklere dayanarak herkese aynı şekilde yardım ediyoruz. Haydutlara, silah üreticilerine ve belki de dünyadaki kötü insanların %1'ine asla hitap etmeyeceğiz. Ama kalan %99 ile yetineceğiz.

Son olarak, büyük kusurumuz, özellikle başlangıçta, yalnızca ortalama ila çok zeki bir kişinin potansiyelimizi hemen anlaması ve hemen bize katılmasıdır. Neyse ki bizim için çoğunluk nasıl gittiğini görmek için beklemeyi tercih ediyor. Ancak geç katılmakla, bize güvenen ilk kişiye vermenin doğru olduğu avantaj ve kolaylıkları kaybedecektir.

Başlıklı bu makalenin sonucu: Politik Olarak Mükemmel, şüphesiz politik olarak adil, yetkin ve dürüst.

Şimdi bize katılın, zaman kaybetmeyin ve birçok insanın bizim ve sizin büyük yeniliğiniz hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayın.

Aksi takdirde, eski politikayı koruyun. Ama önce makalelerimizi ve kurallarımızı tekrar okuyun. Ve aklınla ve kalbinle seç. Sonsuz sevgi, saygı, saygı, selam ve iyi dileklerimle.

DirectDemocracyS, sizin politikanız, sizin projeleriniz, her anlamda!

0
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

政治的に完璧 Politically perfect
정치적으로 완벽한 Politically perfect
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Wednesday, 22 March 2023

Captcha Image

Discover our Latest News

Albert Paine said: "What we do for ourselves dies with us, what we do for others and for the world remains and is immort...

Read More...

Select your preferred language, and click on the audio file you want to listen to. Happy listening! If you want to crea...

Read More...

To all women. Best wishes, and all the love and respect, not just March 8th. DirectDemocracyS

Read More...

https://www.directdemocracys.org/ Global Forum, on Modern Direct Democracy, Mexico City 2023. Official message from Di...

Read More...

Since February 24, 2022, the world is no longer the same. A year of pain, for the whole world. What was supposed to be,...

Read More...

There are 2 types of possibilities to join us: free, in which anyone can join us, based on detailed rules, or, on the ba...

Read More...

DirectDemocracyS, in the first periods of its existence, can be compared to an elevator. If too many people get on it, ...

Read More...
No More Articles

Our mailing subscription form

Welcome Module


Chat Module

Polls Categories

Blog - Categories Module

All menu