Accessibility Tools

Translate

Blog

DirectDemocracyS Blog yours projects in every sense!
Font size: +
19 minutes reading time (3806 words)

Siyasi temsilcilerimiz OOR

Siyasi temsilcilerin rolü, siyasi örgütlenmemizde esastır.

Birçok soru aldık ve bu yazıda hepsini kısaca cevaplayacağız.

Siyasi temsilcilerimizin nasıl seçildiğini zaten gördük ve netlik için bunu özetliyoruz.

Gerçek seçimlere ve kurumlarda mevcut olan çeşitli rollere dayanarak, web sitemizde çok daha önceleri bile dahili, kapalı ön seçimler düzenlenir.

İyi durumdaki tüm resmi üyelerimiz, yıllık aidatlarını ödeyerek, herhangi bir siyasi temsil rolü için başvurabilirler.

Eski siyasette, kimin aday olabileceğine siyasi partiler veya onların liderleri veya çok az sayıda kişi veya yalnızca çok küçük insan grupları, genellikle finansörler veya zengin, genellikle ünlü veya güçlü kişiler karar verir ve hangi siyasi rol için.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı örneğini ele alalım, genellikle sadece ön seçimler, iki ana siyasi partinin adaylarının isimlerini belirler ve genellikle sadece kazanabilecek kişilerin isimlerini aday göstermeye çalışırız. Saplantılı oy birliği ve seçmen oyları arayışı, tüm eski siyasetin başarısızlığının ana nedenlerinden biridir. Çoğu zaman, ne yazık ki, nüfusun siyasi hayattan uzaklaştırılmasına da neden olur. Bunun nedeni, birçok iyi insanın temsil edildiğini ve hatta korunduğunu hissetmemesi ve her şeyden önce neredeyse hiç dinlenmemesi veya saygı görmemesidir.

Tüm sahte "demokrasi" gibi, bu durumda da, genç Amerikalılara herkesin ABD Başkanı olabileceği yanlış bir şekilde anlatılıyor. Teknik olarak doğru. Yani Amerikan rüyası, gerçek mi? Kesinlikle hayır. Ve size bir soru ile cevap veriyoruz: Amerika Birleşik Devletleri'nin tamamen yabancı birini seçerek seçilen bir başkanını hiç duydunuz mu? Ve başka bir soru: Amerika Birleşik Devletleri Başkanları tarihi boyunca her zaman en iyi adayların seçildiğine inanıyor musunuz?

Size cevap veriyoruz, George Washington, 30 Nisan 1789, şimdiki Başkan'a kadar, sadece ünlü, güçlü, zengin insanlar seçildi ve kimin desteği, finans, ekonomi, ordu ve diğer önemli kurumlar vardı. Ve hepsi Başkan olmadan önce öyleydi. Elbette kimsenin iyi niyetine, becerisine ve dürüstlüğüne itiraz etmiyoruz ama haklı olduğumuzdan emin olarak en iyinin seçilmediğini belirtiyoruz.

Basit bir insan, çok zeki, mükemmel bir eğitim almış, dürüst ve büyük yeteneklere sahip olsa bile asla aday olamaz ve dolayısıyla seçilemez. Basit bir nedenden dolayı, erken aşamalarda ön seçimler için bile çok para gerekiyor. Çeşitli adayları destekleyen "bağlantılara" ve genellikle insanlara, kurumlara, ticari şirketlere, finans kurumlarına, hatta hayır kurumlarına, gazetecilere ve önemli medyaya ihtiyacımız var. Açıkçası, bu şekilde direnmeyen, ilerleyemeyen çok iyi adaylar kaybediliyor. Amerika Birleşik Devletleri'nden nefret eden herkes mutlu olacak, kim diyebilecek: "demokratik" bir ülkede bile en iyisi seçilmiyor? İşte oligarşik partiokrasiler dediğimiz "Batılı" ülkeler gibi "kısmen demokratik" olsun, diktatörlüklerdeyken, oligarşik ülkelerde olsun, tek partili olsun tüm ülkelerde bu söylem tamamen aynı. , ancak kendilerinin özgür ve demokratik olduğuna inanan birçok siyasi "güç" içinde bile, genellikle yalnızca bir aday vardır.

Onlarla alay etmek istemem, çünkü bunu kendi başlarına bile çok iyi yapabilirler, ancak genellikle meclislerde seçilen adayları görüyoruz, çünkü alkışlar var ya da zorunlu olarak oylanması gereken tek bir aday. Yani bazı durumlarda, güçlü seslere sahip birçok arkadaşı olan kazanır ve aday olur veya bazı durumlarda "seçilmiş olan" kazanır ve aday olur.

En iyinin asla kazanamayacağını anlamış olacaksınız. Halkın işine yarayacak olanlar asla kazanamaz. Zenginler, ünlüler, seçilmişler kazanıyor.

Yine alternatifiz, yenilikçiyiz ve tüm eski siyasetten tamamen farklıyız.

Öncelikle temel bir kavramı açıklığa kavuşturalım, yıllık ücretin 12 Euro'su ne için?

Resmi üyelerimizden elde edilen para, hayatta kalmamıza, büyümemize ve tüm mekanizmamızı çalıştırmamıza izin vermenin yanı sıra, yetkin ve dürüst herkese izin vermemize ve yardım etmemize izin verecek ve onların en önemlisine başvurmalarına izin verecektir. her kazanma şansı.

DirectDemocracyS ve ilgili tüm projeler, üyelerimizin kontenjanları sayesinde hiçbir zaman ekonomik ve finansal sorunlar yaşamayacak. Aynı şey projelerimizin bir parçası olan herkes için de geçerli çünkü finansın ve ekonominin siyasetle bağlantılı olarak yasadışı ve haksız finansmanını ortadan kaldırmanın tek yolu, örgütümüzün hem kendisi hem de tüm siyasilerimiz için yeterli kaynağa sahip olmasını sağlamaktır. temsilciler. Nitekim, birçok sektörde uzun süredir faaliyet gösteren önemli finansal ve ekonomik faaliyetler sayesinde, siyasi temsilcilerimiz, siyasi temsil faaliyetleri sonunda, ilgili projelerimizin önemli sektörlerinde çalışma imkanına sahip olacaklardır.

Yozlaşma eğilimini tamamen ortadan kaldırmak zorundaydık (eski siyasetin bir bölümünde tipik bir durum), çünkü hepimiz yenilikçiyiz. Üyelerimize yeteneklerine göre, siyasi teşkilatımızın yönetiminde ve ayrıca finansal projelerde önemli roller sunduğumuz için, hiçbir siyasi temsilcimiz asla yozlaşmayacak, şantaja uğramayacak veya dış etkenlerden etkilenmeyecek. , ve ekonomik, tüm sektörlerde. Bu sayede siyasi faaliyetlerinden önce ve sonra dürüst ve iyi maaşlı bir işe sahip olacaklardır.

Ancak bu yeterli değil, eksiksiz ve her zaman aktif olan kontrollerimiz var; bu kontrollerde (bizim bileşenlerimiz olan), Özel Güvenlik Grupları aracılığıyla (herkesin üyesi olabilir), her faaliyeti, her girişi ve her masrafı doğrularız. kendi siyasi temsilcilerinden Bu çok yenilikçi kontrollerle, hiçbir zaman siyasi temsilcilerin yozlaşmayacağını veya dış etkenlerden etkilenmeyeceğini garanti edebiliriz.

Bildiğiniz gibi dinleri ve dini kuralları tüm faaliyetlerimizden çıkardık. Aynı şekilde finansı, ekonomiyi de siyasetimizden çıkaralım. İşimizi kayırmamak garip ve imkansız görünecek, çünkü üyelerimiz birlikte siyaset yapmanın yanı sıra gönüllü olarak birlikte iş de yapıyorlar. Bunun yerine her projemizi ayrı ayrı tutacağımızı ve asla sadece kendi işimizi kayırmaya ihtiyaç duymayan, yenilikçi ve çok açık kuralları olan bir kanun çıkarmayacağımızın garantisini verebiliriz. Politik olarak kesinlikle mükemmel olduğumuz gibi, finansal ve ekonomik açıdan da mükemmeliz. Ancak projelerimizin her birini anlamak ve diğer detayları bilmek için onun bir parçası olmalısınız. Temel siyaset anlayışımız şudur: eski siyasetin aynısı, hatta benzeri olmamak.

Bizimle her şey mantığa, sağduyuya, bilime ve tüm insanların karşılıklı saygısına dayanır.

Şimdi, evrenimizin dışındakilerin anlamadığı bir sırrı açıklıyoruz.

Bunu nasıl yaptığımızı biliyor musunuz ve başarısız olamayacağımıza ikna oluyor musunuz?

Birçoğu bize sorduğundan, başarısız olamayacağınızdan nasıl emin olabilirsiniz?

Herkesin saygı duyduğu doğru insan, doğru yer, katı kurallar, yenilikçi ve alternatif yöntemlerin yanı sıra, herkesin aramıza katılmaya karar verdiği andan itibaren kabul ettiği yazılı olmayan bir kuralımız var.

Bizde kimse akıllı olamaz. Hiç kimse etik açıdan kusursuz olmayan hak edilmemiş avantajlar elde etmek için kurallarımızı ve faaliyetlerimizi kullanamaz. Akıllı olanları nasıl ortadan kaldırırsınız veya engellersiniz diyenlere? Çok basit, yetkinliğe ve dürüstlüğe dayalı olarak herkes için birçok avantaj ve kolaylık sunuyoruz. Bunu her zaman iki temel kelimemizi uygulamaya koyarak yapıyoruz. Eşitlik ve meritokrasi. Tüm eski siyasetin aynı cümlesinde ve aynı siyasi güçlerde nadiren bir arada bulunan iki kelime .

Uygulamalardan bahsedelim.

Açıkçası, tüm üyelerimiz aynı şanslarla başlar, ancak seçim süreci ve çeşitli aşamalar her zaman en iyi adayların devam etmesini sağlar. Aynı şey ekonomik ve finansal faaliyetler için de geçerlidir. Aynı yöntem, aynı sonuçlar. Uçsuz bucaksız evrenimizin her galaksisinde.

Adaylıklar için özel kurallar var, bazılarını daha önce açıkladık, diğerleri ise yakında yayınlanacak. Temel kavram şudur: Kendinizi aday gösterebilirsiniz veya diğer insanlardan aday olabilirsiniz, elbette, kabul edip etmemeye her zaman karar verebilirsiniz.

Coğrafi adaylar var, sayısal adaylar da var (bir yeniliğimiz daha) ve kapalı çevrim içi ön seçimlerimiz sürekli, detaylı, ücretsiz ve demokratik kurallara göre yapılıyor.

Siyasi temsilcilerimizin seçimlerini etkileme ve belirleme hakkına sahip olanlar, onları seçen ve çeşitli kamu kurumlarında kendilerini temsil etme yetkisini veren kişilerdir.

Demokrasi, (yalnızca halka ait olan) iktidarı siyasi partilere ve hatta siyasi temsilcilere devretmez veya vermez. Gerçek olan demokrasinin mutlaka bir süresi olmalı, zaman içinde süreklilik arz etmelidir. Sadece seçimler sırasında veya birkaç referandumla değil. Her zaman seçmenin karar vermesi gerekir, yoksa demokrasiden değil, parti siyasetinden ve oligarşiden bahsediyoruz. Bunun hakkında konuştuk, ama her zaman hatırlamaya değer. Temsili demokrasi, aynen bizim yaptığımız gibi yapılmazsa, bir sahtekarlıktır, bir hırsızlıktır. Ancak dikkatli okumanızı tavsiye ettiğimiz diğer yazılarımızda sizlere açıklamıştık çünkü eski politikayı bizim gibi yapmaya zorlamak mümkün değil. Bir siyasi temsilcinin işini iyi mi yoksa kötü mü yaptığına karar verme "hakkını" tüm nüfusa (ama yalnızca bireysel olarak, her siyasi gücün seçmenlerine) vermenin neden mümkün olmadığını da size açıklamıştık. Herkes kendi oylarıyla seçilen siyasi temsilcilerini yönetmeli, etkilemeli, kontrol etmeli ve muhtemelen cezalandırmalıdır. Aksi takdirde, tüm nüfusun (başka herhangi bir siyasi gücün) tüm siyasi temsilcilerinin "güvenini ortadan kaldırmasına" izin verirsek, kötü insanların etik açıdan doğru olmayan yasadışı bile olsa çeşitli yöntemler kullanabileceği bir "cadı avına" tanık oluruz. doğru, yetkin ve iyi siyasi temsilcileri "ortadan kaldırmak" için. Milyonlarca hatta on milyonlarca takipçisi olan "influencer"lardan çok popüler olan bir örnek verelim. Bazıları bir siyasi temsilciyi beğenmedikleri için, haset ettikleri için ya da bu "karakterlerin" beğendiği yasaları o yapmadığı için ortadan kaldırmaya karar verirlerse, sırf "takipçileri" çok olduğu için bunu yapabilirler. Bu nedenlerle, her siyasi güçten her seçmen ve her seçmen grubu, yalnızca oy verdiği kişileri kontrol edebilir, etkileyebilir ve değiştirebilir. Bizim için bu böyle işliyor, seçmenlerimizin siyasi temsilcilerimiz üzerinde çok katı ve ayrıntılı kurallara dayanan tam ve eksiksiz kontrolü.

Örneğin, bizde yalnızca siyasi temsilcinin gerçek seçimlerde aday olma hakkını elde ettiği veya kazandığı gruplar (coğrafi veya sayısal kullanıcı grupları) kontrol edebilir, etkileyebilir, ödüllendirebilir, cezalandırabilir, ve değişim, onların siyasi temsilcileri. İlk kez seçimler sırasında ve dünyada ilk kez, hatta seçimlerden sonra tam kontrol.

Birisi sorarsa: ya bir "etki sahibi" ve onun takipçileri, hepsi web sitemize kaydolursa ve bu şekilde tüm siyasi temsilcilerimizin kararlarını kontrol ederse? Ve siyasi, mali, ekonomik güçler, aynı şekilde, coğrafi ve sayısal gruplar halinde kararları casuslarla kontrol edebilseydi? Size bir soru ile cevap veriyoruz. Ama gerçekten, bu olasılığı önceden görmediğimizi mi düşünüyorsunuz?

Her şeyin nasıl çalıştığını anlamak için çalışma yöntemimizi açıklayan çok uzun bir makale yazmalıyız. Hem coğrafi hem de sayısal (yeniliğimiz) ve kullanıcı türünde çeşitli gruplarımız ve alt bölümlerimiz olduğunu bilmeniz yeterlidir, bu da herhangi birinin siyasi temsilcilerimizi olumsuz yönde etkilemesini imkansız kılar. Ayrıca buradaki seçimlerin neredeyse tamamı açık oylama ile yapılıyor. Çeşitli sebeplerden dolayı, ama asıl sebep, insan bir şeye karar verdiğinde bundan utanmaması gerektiğidir. Eski siyasetin sorumluluğu çeşitli siyasi partilere ve bu siyasi güçlerin siyasi temsilcilerine aittir. Ama biz, birçok uzmanımız tarafından uzlaşıya aykırı olarak değerlendirilen ve bizden birçok oy alabilecek bir şekilde, biliyoruz ve her zaman ilan ediyoruz ki, dünyadaki tüm sorunların kabahati bunu yapanlardadır. tüm bunların olmasına izin ver. Şimdiye kadar var olan durumun tek sorumlusu hepimiz ve okuyan sizsiniz. DirectDemocracyS'i yaratarak dünyayı değiştiriyor ve geliştiriyoruz. Dolayısıyla, açık oylamayla, kullanıcılarımızın her biri, kararlarımızın her biri için doğru, bireysel sorumluluğu üstlenir. Ama sadece bu da değil, birçok seçimimizde ve oylamamızda, seçimini ayrıntılı olarak gerekçelendirmek gerekiyor. Ayrıca, çalışmalarımızı sabote etmeye yönelik herhangi bir girişimi önlemek için özel gruplarımız tarafından kontrol edilmektedir. Son olarak, bir kararın mantıklı, sağduyulu olmadığına bağımsız, özgürce ve demokratik bir şekilde karar verebilen, dünyanın tüm ülkelerinden üyelerden oluşan Özel bir Mantık, Sağduyu ve Saygı Grubu vardır. ve tüm insanların karşılıklı saygısına dayanmaz. Tüm nedenleri ve tüm ayrıntılarıyla bu grup, her karar için daha fazla gerekçe talep edebilir.

Bazı ülkelerde DirectDemocracyS, Anayasa ve bazı Kanunlar ile öngörülmemiş, hatta uyumlu bile değildir.

Bazı kullanıcılar bize, kurallarımızın Anayasa ve çeşitli ülkelerin kanunları tarafından öngörülmediğini söylüyor. Açıklığa kavuşturmamız gerekiyor, çünkü herkes makalelerimizi ve kurallarımızı okumadı.

DirectDemocracyS içinde ve ilgili tüm projelerde yaptıklarımız, yalnızca ve münhasıran tüm kayıtlı kullanıcılarımızı ve faaliyetlerimizin ve tüm organizasyon politikamızın tek sahibi olan resmi üyelerimizi ilgilendirir. Dahili olarak, mutlak özgürlüğü ve gerçek demokrasiyi hayata geçirdik.

Kendilerini sözde ama fiilen değil, demokratik ve her şeyden önce özgür ilan eden ülkelerde, özgürce birleşen insanları tam özerklik içinde nasıl örgütleneceklerine karar vermekten alıkoyan bir yasa olduğuna inanmıyoruz.

Oligarşik partiokrasilerde, Batı ülkelerinde, Amerika Birleşik Devletleri'nde, Avrupa Birliği'nde ve diğer "özgür" ülkelerde, aynı zamanda oligarşik diktatörlüklerde ve tek partili ülkelerde, DirectDemocracyS aynı mantık ve sağduyuya dayalı kurallara sahiptir. Kendimizi organize etmemize ve istediğimiz gibi çalışmamıza kimse engel olamaz.

Biz insanlarız, belli ki küçük bir kısmı çok hızlı büyüyor. Bugünümüzün ve geleceğimizin yegâne efendileri biziz. Hiçbir dış müdahaleyi kabul etmiyoruz ve asla kabul etmeyeceğiz.

Resmi üyelerimizin münhasır mülkü olması ve her üyeye yalnızca bir bireysel, devredilemez pay veren işbirlikçi bir siyasi ve "ticari" topluluk olarak faaliyet göstermesi gerçeği, siyasi görüşümüzü hiçbir şekilde etkilemez. eylem.

Birçok ülkede, Parlamenterler veya en "büyük ve önemli"den en "küçük ve daha az önemli"ye kadar kurumlardaki çeşitli roller, ama aynı zamanda Anayasalar ve Kanunlar, siyasi temsilcileri özgür ve bağımsız bırakır. , "müdahale olmadan" istediklerini yapmak. Pek çok Anayasa ve Yasa eskidir, modası geçmiştir ve tıpkı tüm dinlerin modernleştirilmesi gerektiği gibi derin bir şekilde reformdan geçirilmesi gerekir, ancak bu durumda, bunu yapması gereken tüm din liderleriyle birlikte ilgili tüm sadıklardır. birlikte , dolayısıyla politik olarak bizi ilgilendirmez.

Birçoğu bize kendi ülkelerinde seçimlerden sonra her siyasi temsilcinin istediğini yaptığını ve kimsenin herhangi bir politikacıya herhangi bir şey dayatmaya "hakkı" olmadığını söylüyor. Özgür ve bağımsızdırlar. Dolayısıyla bu kişilere göre siyasi temsilcilerimizden seçmenlerinden gelen her emri yerine getirmelerini isteyemezdik. Eski siyaset, siyasi temsilcileri serbest bırakmaya karar verdi, çünkü İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra veya diktatörlük dönemlerinden sonra birçok Kanun ve Anayasa çıkarıldı. Tüm siyasi temsilcileri tamamen özgür ve bağımsız bırakmak da ilginç bir fikir olabilir ama işe yaramıyor, etik açıdan doğru değil, mantıklı değil, sağduyulu değil ve doğru değil. Demokrasi, siyasi partilere ve siyasi temsilcilere iktidar değil, halka iktidar anlamına gelir. DirectDemocracyS'e katılan herkes, tüm gücü elinde tutmak için bunu da yapar. Web sitemizdeki seçmenlerimizin her biri, siyasi temsilcilerinin tüm faaliyetlerini karar vermek, önermek, tartışmak, oylamak ve yönetmek için tüm araçlara ve tüm güce sahiptir. Seçmenlerimiz, kendilerini temsil etme onuruna ve yüküne sahip olan kişiler üzerinde, kurumlarda, her düzeyde tam ve sürekli kontrole sahip olmalıdır. Oyumuzla güç vermiyoruz, sorumluluk ve bizi temsil etme görevi veriyoruz, tam olarak, sadece çıkarlarımızı yapıyoruz. Bu kurallarımıza karşı çıkmaya çalışan her ülke, demokrasiye ve özgürlüğe karşıdır. Dolayısıyla hiçbir Kanun veya Anayasa, halk olan seçmenlerin gücünü engelleyemez veya sınırlayamaz.

Ayrıca, güçlü insanlar, finans, ekonomi, yabancı ülkeler ve kötü insanlar tarafından yozlaştırılan ve etkilenen eski siyasetin siyasi partileri ve siyasi temsilcilerinin birçok örneği, siyasi temsilcilerin özgürlüğünün ve bağımsızlığının olduğunu göstermektedir. , yanlıştır, taraflıdır ve tüm insanların gerçek sorunlarını çözmez. Aksine, genellikle ciddi yolsuzluk vakalarına veya bir partinin oylarıyla seçilen siyasi temsilcilerin istifa etmeden parti değiştirmelerine neden olurlar. Pek çok diktatörlük, savaş, işgal, terör saldırısı, şiddet, aynı zamanda korkudan ve kurumlarda kalabilmek ve rollerini sürdürebilmek veya iktidara susamış olmaktan korkan zayıf siyasi temsilciler nedeniyle doğdu. para ve imtiyaz zorunluluklarından dolayı, her seçimlerini kontrol etme, etkileme ve yönlendirme hakkı ve görevine sahip olan, kendi seçmenleri olan kişiler dışında herkesin kendilerini yönetmesine izin veriyorlar.

Bir parantez yapalım.

Biz de adaleti yerine getirmek, gücü halka geri vermek ve temsili demokrasiyi, her şeyden önce gerçek bir demokrasi yapmak için doğduk. Temsil eden ile temsil edilen arasındaki, dolayısıyla kimin seçildiği ile kimin seçilmesi için oy kullandığı, siyasi temsilci ile seçmen arasındaki ilişki her zaman muğlak olmuştur. Açıklığa kavuşturuyoruz ve örneğimiz, çocuk bakıcısı (siyasi temsilci) ve çocuğunu emanet eden ebeveynler (seçmenler) (devletin ve çeşitli ülkelerin kurumları) ile çok basit. Bizim için bir şeyler yapmanız için size bizim paramızla ödeme yapılıyor. Her zaman ve sadece sana söylediklerimizi yapmalısın ve eğer yapmazsan maaşını keseceğiz ya da bebek bakıcılarını değiştireceğiz.

Ayrıca siyasi temsilcilerin istediğini yaptığı ülkelerde siyasi partiler adaylarına neye oy vereceklerini, neyi önereceklerini ve nasıl davranacaklarını da söylemiyor? Bizden DirectDemocracyS siyasi kuruluşu, yalnızca yardım, destek ve kullanıcılarımız aracılığıyla kontrol ve izin verilen faaliyetler sağlar. Karar veren DirectDemocracyS değil, her siyasi temsilcinin aday gösterildiği çeşitli gruplardaki her seçmendir. Dolayısıyla birkaç parti lideri değil, tüm seçmenlerimiz kararlarını elbette dayatıyorlar.

Tüm siyasi güçler her zaman tüm nüfusun çıkarı ve iyiliği için hareket etseydi, biz doğmazdık. Tüzüğümüzde, sadece seçmenlerimizin veya belirli sosyal kategorilerin değil, tüm vaatlere ve tüm seçim programlarına saygı duyarak her zaman herkesin iyiliği için seçim yapılması gerektiği açıkça yazılmıştır. Eski siyaset ve siyasi temsilciler, her şeyden önce seçimlerden önce sık sık bir şey söylediler ve söz verdiler ve sonra kimsenin bu konuda bir şey yapamayacağını bildikleri için başka bir şey yaptılar.

Dolayısıyla, sahte demokratik ülkelerde bile, yalnızca halk oylamasına ihanet edilmekle kalmaz, aynı zamanda aşırı dolandırıcılık da vardır, aslında tüm vaatleri yerine getirmeyerek halkın saflığı suistimal edilmiştir.

Biz kendi yöntemimizle yanlış bir şey yapmıyoruz ve bazı yasalar siyasi temsilcilerin özgürlüğünü sağlasa da (neredeyse hiçbir zaman uygulamaya konulmadı), "seçilmişlerimiz" kurallarımızın her birine ve seçmenlerinden alınan her emre saygı duyacaklardır. Web sitemizde.

Üyelerimizin Özel Güvenlik Gruplarımız aracılığıyla siyasi temsilcileri üzerinde yaptıkları kapsamlı ve sürekli kontrolleri unutmayalım. Kendimizi ilk kontrol eden biziz ve tüm yanlış davranışları önlemek, çözmek ve önlemek için bunu sürekli ve eksiksiz olarak tekrarlıyoruz. Ciddi imaj zedelenmesi umurumuzda değil, uzlaşı, oy kaybı umurumuzda değil. Siyasi temsilcilerimizden herhangi biri izlenecek, bunu tekrar, sürekli ve eksiksiz olarak tekrarlıyoruz, bu nedenle herhangi bir yolsuzluk veya herhangi bir hata varsa, bunları ilk bildiren biz olacağız.

Siyasi temsilcilerin sahte bağımsızlığına ilişkin Yasalar dışında, her zaman Yasallıktan yana olacağız. Herkes anlasın, güç sadece seçmene aittir. Ve tüm siyasi temsilcilerimiz, kayıt olur olmaz ve hatta aday olmadan önce, çevrimiçi olarak kapatılan ön seçimlerde ve hatta gerçek seçimlerden önce, taahhüt ettikleri cezaları içeren bağlayıcı belgelere yemin eder ve imzalarlar. her zaman ve sadece, ne emrederlerse, kendilerine, sadece efendilerine, seçmenlere ve dolayısıyla halka. Bazıları, "halkın temsilcisi olarak kullar" ve "seçmenler ve halk olarak efendiler" kelimelerini kullanan kuralımızı beğenmiyorlar. Ancak siyasi temsilci, temsil ettiği nüfustan daha iyi yaşamamalı, daha fazla ayrıcalıklara ve servete sahip olmamalıdır. Adil değil, etik değil, mantıklı değil, doğru değil ve sağduyu değil.

Tüm kurallarımıza ve alınan her emre ve sözleşmeye, tüm cezalara saygı göstereceğine dair yeminin yanı sıra, her bir adayımızın siyasi temsil faaliyetinden elde ettiği tüm geliri, adına, cari bir hesapta alacağına, DirectDemocracyS. Her ay, işinizi düzenli yaptıysanız, bizden aldığınız meblağların %25'ini sizin adınıza, her yıl sonunda işinizi hakkıyla yaptıysanız %25 daha alacaksınız. , yıl boyunca sizin adınıza tarafımızdan alınan tüm paralardan. Siyasi temsilci olarak görevinin sonunda, görevini düzenli bir şekilde yürütmüş ise, yürüttüğü dönemde kendi adına tarafımızdan alınan tüm meblağların %25'ini alacaktır. siyasi temsilci görevini yerine getirdi. Alınan tüm meblağların %25'i, destek çalışmaları ve her bir siyasi temsilciye sunulan tüm hizmetler için DirectDemocracyS'te kalacaktır; bunlar arasında geri çağırdığımız muhasebe, iç güvenlik hizmeti, faaliyet kontrolü, uzman gruplarımızın desteği, resmi temsil hizmetleri, basın, multimedya, iş organizasyonu, işbirlikçiler ve bileşenlerinin kararlarının yaygınlaştırılması ve kontrolüne yönelik faaliyetler. Bu nedenle, şunu açıklığa kavuşturalım, DirectDemocracyS olarak biz çalmayız ve hak etmeden ve temel olan tüm hizmetlerimizi karşılığında sunmadan bir kuruş almayız.

Kısaca siyasi temsilcilerimiz sözleşmelerimizde öngörülen aşağıdaki cezalara yemin etmektedirler.

Sitemizde aday oldukları gruplarda, siyasi faaliyette bulunmadan, kanun teklifinde bulunmadan, teklifte bulunmadan, görüşmeden veya oylamadan önce her zaman seçmenlerinden bağlayıcı görüş isteyeceklerine, herhangi bir ölçü

Siyasi temsil faaliyetleri boyunca DirectDemocracyS ve siyasi eylemimizin birliğini korumaya ve garanti etmeye yemin ederler ve serbestçe başka bir siyasi güce geçmeye karar vermeleri durumunda önce istifa etmelidirler. seçmenlerimizin oylarıyla elde edilen herhangi bir siyasi makamdan, siyasi temsil çalışmalarının kalan tüm meblağlarından DirectDemocracyS lehine vazgeçerek.

Özel Güvenlik Gruplarımız aracılığıyla seçmenlerine mali durumları ve tüm faaliyetleri üzerinde gerekli her türlü kontrolü sağlamalarına izin vereceklerine yemin ederler.

Güvensizlik oyları ve istifa talepleri de dahil olmak üzere seçmenlerinin her kararını kurallarımıza göre kabul edeceklerine ve uygulayacaklarına yemin ederler.

DirectDemocracyS tarafından yürütülen, kontrol edilen ve yönetilen siyasi faaliyetler için ekonomik ve mali gelir için tek bir çek hesabına sahip olacaklarına yemin ederler. Ve kişisel cari hesabınızda, düzenlememiz tarafından belirlenen şekillerde ve sürelerde belirlenen yüzdeleri almak.

Tüm kullanıcılarımız gibi, tüm kurallarımıza ve talimatlarımıza saygı duyacaklarına ve bunları uygulamaya yemin edeceklerine yemin ederler.

Bu noktada pek çok kişi siyasi temsilcilerin rolünün ne olduğunu merak edecek.

Resmi bir üyemiz siyasi temsil faaliyetini yürütmeye karar verdiğinde, temsil etmek zorunda kalacağı vatandaşların yaşamları için çok önemli ve asli bir görevi yürütme kararı almış olur.

Web sitemizde de belirttiğimiz gibi, herkes çeşitli şekillerde siyaset yapabilir, ancak yalnızca siyasi temsil faaliyeti yürütmeye karar verenler, kapalı çevrimiçi ön seçimlerimizden sonra gerçek seçimlere katılırlar. Seçim durumunda, yerel, il, bölge, eyalet, ulusal, kıta veya dünya çapında çeşitli kurumlarda siyasi temsilcilerimiz olacaklar.

Kapalı çevrim içi ön seçimler için ön aşamalardan adaylıklara ve ardından çeşitli adayların değerlendirilmesine kadar çeşitli aşamalara ilişkin çok ayrıntılı bir Yönetmeliğimiz var.

Farpolitica, siyasi temsilci rolüyle, her bir kullanıcımız için yardım ve desteği garanti eder.

Makalelerimizden birinde, kullanıcılarımızın her birinin, politikacıların tüm temsilcilerimizin ne yapması gerektiğine web sitemizde oylarıyla karar verme değerli görevini yerine getirmesinin neden değerli olduğunu zaten gördük. İşini yapmak, en iyi sonuçları almak ve bazı siyasi partilerin ve eski siyasetin bazı siyasi temsilcilerinin sık sık yaptığı saçmalıklardan kaçınmak demektir.

Herkesin sevmediği bazı kurallarımız.

Gerçek seçimlerde mevcut her rol için en az 3 adayın bulunması zorunluluğu. Alkışlarla çeşitli rollere aday gösterilen veya seçilen kimse yoktur. Siyasi atamalar, yalnızca seçimler temelinde, ilgili adaylıklar (kendi adayları veya başkaları tarafından önerilen kişiler), aday seçimleri, sonuçların yayınlanması, aday seçimleri (her zaman en iyisini seçebilmek için, bilgilendirilmiş olarak) ve ilgili çevrimiçi ön seçimler kapandı.

Her iki cinsiyet için de temsil yükümlülüğü. Tüm sıvı insanlar için garantili koruma ile. Ayrımcılık yapmadan, cinsiyete veya cinsel tercihlere dayalı olarak. 3 adaydan kuralımız, 3 adaydan en az birinin diğer 2'den farklı cinsiyetten olması zorunluluğudur. Örneğin, her rol için bir erkek ve iki kadın veya bir kadın ve iki erkek. Mümkünse, cinsiyete göre adayların tam yarısının orada olmasını garanti etmeye çalışmalıyız. Yani, 4'te 2, 6'da 3, 8'de 4 vb. Akışkan insanlar için, cinsiyetlerini kayıt sırasında beyan ettikleri cinsiyetten istedikleri zaman değiştirebilirler, ancak seçimlere aday olmak için fırsatlara bağlı olarak değiştiremezler. Resmi adaylıkların açılışında aynı cinsiyettenseniz, bir sonraki adaylıklar açılana kadar cinsiyet değiştiremezsiniz veya ancak değişiklikten hemen sonra başvurmazsanız cinsiyet değiştirebilirsiniz. Çeşitli vakalar büyük bir dikkat ve takdirle değerlendirilecektir.

İç ön seçimlerimizde aday olan her siyasi temsilcinin 60 yaşının altında olması zorunludur. Dünya siyasi sınıfını canlandırmak, gençlerin siyasi faaliyetlerde bulunmalarına, fiziksel güç ve gerekli zihin açıklığına sahip olmalarına izin vermek bir zorunluluktur. Tüm resmi temsilcilerimiz tarafından önerilen, tartışılan ve oylanan bu kural, her zaman haklı olan bazı istisnalar olabileceğini ortaya koymuştur. Örneğin, belirli bir kapalı çevrimiçi ön seçimde yalnızca 2 aday varsa veya 2 cinsiyetin temsilini sağlamak için 60 yaş üstü adaylar sınırlı olarak kabul edilebilir ve duruma göre değerlendirilir. vaka bazında yaş. Özel Eşitlik ve Meritokrasi Grubu, 60 yaş üstü, yetkin ve dürüst olduğu düşünülen adayları kabul edebilir veya doğrudan teklif edebilir.

Nihai hedefimiz.

Siyasi temsilin önemli olduğuna inanıyoruz, ancak doğrudan demokrasiye inanıyoruz.

Bu nedenle, devlete ek maliyet getirmeden vatandaşların her şeye çevrimiçi karar vermesine izin vermek için siyasi temsilcilerin sayısını kademeli olarak ancak sürekli olarak azaltabilmeyi umuyoruz.

Siyasi temsilin %99'unun ortadan kaldırılması ve doğrudan demokrasiye geçilmesiyle tasarruf edilen parayla, gençler için iş ve fırsatlar yaratmak ve aynı zamanda ailelerin, kadınların ve yaşlıların yaşamlarını iyileştirmek için yatırımlar yapılabilir.

Bu bağlamda, birçok ülkede, örneğin parlamenter sayısını azaltmak için sıklıkla girişimlerde bulunulmaktadır. Taraftarlar haklı olarak önemli olanın siyasi temsilcilerin sayısı değil, yetenekleri ve dürüstlükleri olduğunu söylüyorlar. Öte yandan bu indirimi istemeyenler de yalan söylüyorlar ve yalan söylediklerini bile bile milletvekili sayısını azaltmakla demokrasinin azaldığını söylüyorlar. Her şeye halkın, halkın, seçmenlerin karar verdiği yöntemimizi izlerseniz bu kesinlikle yanlıştır. Ayrıca, çoğu zaman çeşitli Parlamentolarda ve kurumlarda bazı yetersiz, çoğu zaman işe yaramaz, bazı kültürsüz, ehliyetsiz ve hatta bazı dürüst olmayan insanlar vardır. Dolayısıyla, onlar olmadan siyaset yalnızca daha güvenilir ve dolayısıyla daha iyi olacaktır.

Siyasi temsilin %99'unu ortadan kaldırarak daha az siyaset olacağından eminiz çünkü insanlar siyaset yapmaya, teklif vermeye, karar vermeye, tartışmaya ve oy vermeye devam edecek, yalnızca bunu farklı, daha doğrudan bir şekilde yapacaklar ve kesinlikle daha iyi

Çıkarımız, mümkün olduğu kadar çok siyasi temsilciye sahip olmak, siyasi temsilcilerimiz tarafından kazanılan her meblağ üzerinden %25'lik oranımızla daha büyük meblağlar almak olacaktır. Ama biz yenilikçiyiz ve bunda da farklıyız, sadece kendi çıkarlarımızı düşünmüyoruz, tüm nüfusun iyiliğini düşünüyoruz, her zaman insanlara ve işletmelere, en zor durumda olanlara yardım etmeye başlıyoruz ve bunu her birinde yazdık. yazılarımızda ve yönetmeliğimizde yer almaktadır.

Bir gün gerçek doğrudan demokrasiye ulaşırsak, görevimiz, eşitlik ve meritokrasiye izin vermek için her siyasi faaliyetin işleyişini dahili olarak garanti etmek olacaktır.

Ama aynı zamanda, mevcut sistemlerle, dünyada kendi seçmenini sahiplendiren ve dolayısıyla her şeyin düzgün çalışmasıyla ilgilenen tek biziz.

İçimizde olası tüm siyasi ideolojilerden insanlar var. Geçmişin eski ideolojilerinden, her olumsuz parçayı seçici bir şekilde ortadan kaldırdık, birkaç olumlu parçayı orijinal ve orantılı bir şekilde koruyup birleştirdik. Mükemmel siyasi ideolojiyi, çok açık kuralları olan, herkes tarafından saygı duyulan ve mükemmel çalışan tek siyasi çalışma yöntemi olan bir siyasi organizasyonda yarattık.

Kibirli değiliz ama hepimiz zamanın bizi haklı çıkaracağına inandığımız için işimizle gurur duyuyoruz.

1
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

우리의 정치 대표 OOR
私たちの政治的代表 OOR
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Friday, 24 March 2023

Captcha Image

Discover our Latest News

Albert Paine said: "What we do for ourselves dies with us, what we do for others and for the world remains and is immort...

Read More...

Select your preferred language, and click on the audio file you want to listen to. Happy listening! If you want to crea...

Read More...

To all women. Best wishes, and all the love and respect, not just March 8th. DirectDemocracyS

Read More...

https://www.directdemocracys.org/ Global Forum, on Modern Direct Democracy, Mexico City 2023. Official message from Di...

Read More...

Since February 24, 2022, the world is no longer the same. A year of pain, for the whole world. What was supposed to be,...

Read More...

There are 2 types of possibilities to join us: free, in which anyone can join us, based on detailed rules, or, on the ba...

Read More...

DirectDemocracyS, in the first periods of its existence, can be compared to an elevator. If too many people get on it, ...

Read More...
No More Articles

Our mailing subscription form

Welcome Module


Chat Module

Polls Categories

Blog - Categories Module

All menu