Accessibility Tools

Translate

Login Join Us

Blog

DirectDemocracyS Blog yours projects in every sense!
Font size: +
15 minutes reading time (3002 words)

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali

Makalemize başlamadan önce, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden 100 günden fazla bir süre sonra, bize sormaya devam eden birçok ziyaretçiye, DirectDemocracyS'nin bu korkunç tarihi ana ilişkin resmi pozisyonu nedir diye bazı cevaplar vermeliyiz.

DirectDemocracyS ve ilgili tüm projeler ve tüm doğrulanmış kayıtlı kullanıcılarımız, her türlü şiddete karşıdır ve sonsuza dek karşı olacaktır. Dolayısıyla Rusya'nın ekonomik sebepler dışında hiçbir mantığı olmayan bir işgali karşısında, Ukrayna'ya karşı, herhangi bir şiddet eylemine karşı, hatta bir kişi tarafından, bir başkasına karşı, onun kendisini savunanların yanındayız ve yapamayız. herhangi bir nedenle saldırganın tarafında olun. Analiz edilecek çok şey var ve bu konuyla ilgilenen özel gruplarımız çalışmalarının ilk sonuçlarını sunarken, bunu kısaca birlikte yapacağız.

Daha önce de söylediğimiz gibi, çeşitli iletişimlerimizde, bizimle olsun ya da olmasın, her insan bizim için önemlidir, her halk bizim tarafımızdan tam olarak aynı şekilde sevilir ve saygı görür. Her kültür, her din, her dil ve her gelenek, hiçbir faaliyetimizi durdurmaya çalışmadığınız ve ideallerimize aykırı olmadığı sürece, bizim tarafımızdan sonsuza kadar korunacak ve paylaşılacaktır, değerlerimiz ve sağduyu kurallarımız.

İnsanları sadece iyi veya kötü, akıllı veya aptal, yetkin veya beceriksiz, dürüst veya sahtekâr, iyi niyetli veya kötü niyetli olarak ayırıyoruz.

Genelleme yapmaktan hoşlanmıyoruz, genelleme yapanların tehlikesi ve aptallığı nedeniyle değil, hiçbir insan daha üstün olmadığı, hiçbir din daha iyi, hiçbir kültür daha büyük, hiçbir dil daha iyi olmadığı için bazı topluluklar diğerlerinden daha üstün hissediyor. Hepimiz, tanrılar tarafından daha çok sevilen halklar ve diğerlerinden daha iyi kabul edilebilecek kimseler olmadan büyük dünya ailesinin bir parçasıyız. Belli bir coğrafi bölgede doğmak belki daha şanslı ama bu da göreceli bir faktör. Hiçbir din, kültür, gelenek, kişi bizi durdurmaya veya yavaşlatmaya çalışmaz, çünkü biz birlik içindeyiz ve hepsinden önemlisi, biz zaten her şeyi öngördük ve hesapladık ve zaman bizi haklı çıkaracak. Vermiyoruz ve asla kimseyi rahatsız etmeyeceğiz ama hiç kimsenin faaliyetlerimize karışmaya hakkı yok. Yalnızca her bir web sitemizin ve tüm faaliyetlerimizin sahibi olan doğrulanmış kayıtlı kullanıcılarımız, ortak çalışmalarımızı olumlu yönde etkileyebilecektir.

Tekrar ediyoruz, Rusları ve Ukraynalıları, dünyanın diğer tüm halklarını sevdiğimiz gibi seviyoruz. Hiçbir tercihimiz olmadı, olmadı ve asla da olmayacak, hiç kimseye ayrımcılık yapmıyoruz ve hepsinden önemlisi her zaman aynı şekilde, tutarlı davranıyoruz: Şiddet içeren eylemlerde bulunan herkes tarafımızdan kınanacaktır ve kesinlikle hariç tutulur ve hemen izole edilir. Ancak dikkatli olun, bunu tüm nüfusla değil, yalnızca şiddet içeren girişimleri emreden, uygulayan veya onaylayan ve destekleyenlerle yapıyoruz.

Bu öncülden sonra durumu kısaca analiz etmeye geçelim ve resmi pozisyonlarımızı biraz daha iyi açıklayalım.

Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik işgali için jeopolitik bir motivasyon arayanlar onu asla bulamayacaklar, çünkü mevcut değil, bazıları ne kadar aptallıklarını anlamamızı sağlayan sonuçlarla, Putin'in seçimini çeşitli argümanlarla motive etmeye çalışsa da, Putin'in diktatör ve diktatörlüğünün seçimini motive etmeye çalışıyor. oligarşik rejim, Ukrayna'ya saldırmak için. Ukrayna NATO'ya katılsaydı, Rusya'nın güvenliği için bir tehlike oluşturuyordu gibi saçma sapan ifadelerle her yolu denerler. Ancak yaklaşık 6.000 nükleer savaş başlığına ve Ruslar gibi silahlı kuvvetlerine sahip bir ülke gerçekten kendi güvenliğinden mi korkuyor? Kim buna benzer sözler söylerse, kendisinin ve başkalarının zekasını incitmiş olur. Ciddi insanlar olmaya ve sonunda ders çalışmaya çalışın. Ukrayna, dünyadaki her ülke gibi, tam ve tam egemenliğe, sınırlara saygıya, bağımsız olarak, hangi askeri ittifaklara veya hangi ekonomik pazarlara girip çıkacağına karar verme özgürlüğüne sahip olmalıdır. Büyük ya da küçük, zengin ya da fakir, güçlü ya da zayıf hiçbir ülke, bir nüfusun ya da bir ülkenin kaderini belirleme hakkına sahip değildir.

Veya, bazı "yetersiz analistler", 8 yıldan fazla bir süre sonra Donbass'taki çatışmaların, azınlık nüfuslarını ve bazı durumlarda belirli çoğunluk bölgelerinde "Ukrayna hükümetinin zorbalığından" korumak için durdurulması gerektiği gerçeğini eleştiriyor. . Rusya yanlısı bölgelerdeki çatışmalar karşılıklıydı ve sadece bir taraftan diğerine değil. Çatışma çözümleri, yapılması gerektiğinde diplomasi ve siyasetle yapılır. Müzakereler ve ikili görüşmeler olmazsa, dünyanın efendileri çoktan karar vermiş demektir ve o kader herkes için mühürlenmiştir. Uzlaşma yerine ilk saldırı olduğunda, dünya ekonomisini yöneten insan olmayan varlıkların çoğu için işlerin iyi gideceği anlamına gelir. Genellikle yapay olarak yaratılan etnik çatışmalar, askeri harekatın koşullarını yaratmak için kullanılır.

Öte yandan, tarihi veya kültürel sebepler arayanlar, iyice araştırırlarsa, silah üreticilerini ve yeniden inşa şirketlerini zenginleştirmek için sadece 2 ülke ve Kabil ve Habil'e dönüşen 2 kardeş halk bulacaklar (çünkü 2 tane var. çatışmalarla zamanlar), bu yüzden sadece birkaç kişinin açgözlülüğü ve zulmü için birçok insan acı çekiyor. Bu nedenle, kesin olmak istiyorsak, nedenlere, dünya siyasetinin ekonomik güce toplam tabiiyetini ekleyelim. Ama şimdi kesinlikle başlamadı, bu politika güçlü güçlere hizmet ediyor, tarih böyle örneklerle dolu.

Putin ve işbirlikçileri, belki de gönüllü olarak, çünkü askeri cephanelikleri modernize etmek ve yenilemek onlar için uygun olduğundan, Batı'nın (birkaç suçlunun lehine çatışmaları organize etmekte usta olan) tuzağına düştüler ya da Batı'nın tuzağına düştüler. Ruslar da bu organize çatışmanın suç ortağıdır. Onayımız yadsınamaz, çünkü çatışmanın ilk bölümünün ne tür eski silahların gerçekleştiğine bakmak yeterlidir.

Rusya Ukrayna sınırına asker toplamaya başladığında, bu role layık bir ABD Başkanı felaketi önlemek için Moskova'ya uçacaktı. Ama hayır, çünkü her iki süper gücün de başkanları, tarihlerinin neredeyse tamamında öyleydi ve biz her iki ülkede de seçimleri kazanana kadar, sonsuza dek başka çıkarları olan efendilerinin kölesi olacaklar. Savaşı durdurmak ve engellemek kimseye yakışmaz, çünkü Ukrayna'da bunu yapmasalardı, kınayacak başka ülkeler bulurlardı. Avrupa, daha doğrusu Avrupa Birliği hakkında hiçbir şey yazmıyoruz, çünkü her konuda o kadar bölünmüşler ki, isimlerini kolayca Bölünmüş Avrupa olarak değiştirebilirler, daha mantıklı olur. Yani 2 askeri süper gücün 2 Başkanı, bu ve diğer savaşların arkasındaki tüm gerçek nedenleri ve muazzam çıkarları bildirmek için şahsen bir araya gelmediler, ancak belki de dünya çapında bir görüntülü görüşme bile yapmadılar. ? Dünya nüfusu, bu acizlerin ne kadar ekonomik gücün kölesi olduklarını ve kendilerine güvenen halkları temsil etmeyi ne kadar hak etmediklerini bilmeyi hak ediyor. 2 nüfus, Rus ve Amerikalı, %99 iyi insanlardan oluşuyor, ancak bu 2 kuklanın iplerini hareket ettiren %1 (kötü ve güçlü olanlar), sadece kaderine karar verenler için bir figür olarak hareket ediyor. gezegen. Dünya nüfusu gerçeği bilmeyi hak ediyor, çünkü bizim arkamızdan hareket eden ve komplo kuran “temsilcilerimiz” değil, karar vermesi gereken nüfus, bizleriz. İnsanlığın büyük bir bölümünü yok edecek bir nükleer savaş tehdit edildiğinde korkan biziz ve onların açıklamalarını, özürlerini ve her şeyden önce istifalarını talep etmesi gereken biziz.

Ekonomik olarak her şeyi durdurma olanağına sahip olan Çin'in, eğer durmazsa, mutlaka kendi sebepleri olacaktır. Bu kargaşanın, (zenginler hariç) herkesi yoksullaştıran bu fiyatların, hammaddelerdeki, yakıtlardaki, yakıtlardaki ve dolayısıyla enerjideki ve her çeşit üründeki, özellikle ilk ihtiyaç mallarındaki artışların, bu kaostan eminiz. Çinliler için uygun. Binlerce şirketin iflas etmesi ve gülünç fiyatlarla satın alınabilmesi ile Çinli dostlarımız daha doğrusu Çin mafyası hiç çaba harcamadan çok para kazanacaklar.

Muhtemel atom savaşından hepimiz korkmasaydık, benzer artışlar için çeşitli ülkelerde zaten sokaklarda olurduk ve tüm ülkelerde bizi yöneten suçlulardan sadece yardım isterdik. dünyanın. Evet sevgili dostlar, satın alma gücümüzü açıkça ve kaçınılmaz olarak azalttıkları için başka bir şekilde tanımlayamayız . Ama merak etmeyin, çeşitli ülkelerde bir sonraki seçimler gelir gelmez ve 100'ü aldıktan sonra bize 20 verecekler ve biz de her zaman olduğu gibi onlara temsil gücü vererek tuzağa düşeceğiz. kurumlarda bize ve bizim adımıza karar vermek.

Ama bunu sadece siz, DirectDemocracyS'de biz ve ilgili tüm projelerimiz yapacak, başka yöntemlerimiz var. Onları iyi tanıyorsunuz ve biliyorsunuz ki dünyada gerçekten özgür olan ve demokrasi kelimesini kullanan bir tek biz varız. Kendimizi demokratik olarak görme hakkına sahip olan sadece biziz, diğerleri söylemeli, kısmen demokratik. Aksi takdirde size demokraside yaşadığınızı söylerlerse yalan söylerler ve buna kanarsınız. DirectDemocracyS'de, herhangi bir siyasi partiye veya mevcut veya geçmiş siyasetin siyasi temsilcisine oy vermek yerine artık buna kanmıyoruz, evde kalmayı ve karar verme gücünüzü çalanların suç ortağı olmayı tercih ediyoruz. Söz verdiklerini tam olarak yapan ve sadece bizim ve sizin onlara yapmalarını söylediğimiz şeyleri yapan, dürüst ve yetkin yeni insanlar istiyoruz.

Ancak işgalden sonra insan ırkı hem ölüm, hem şiddet, hem korku için en kötüsünü verdi, hem de az çok üstü kapalı nükleer silah kullanma tehditleri ve "plansız" müdahaleler durumunda hepimizi kızartmak için. Putin ve yandaşlarından gelen bu tehdit umarım hiçbirimiz tarafından unutulmayacaktır. Tüm tiranlar için doğru zamanda ve kesinlikle doğru zaman gelecek, ölü, yaralı ekmek ve milyarlarca insanı korkutmaktan tövbe etmek zorunda kalacaklar.

Demek istediğim, dünyadaki kaltakların %1'i için gerçekten korku içinde yaşamak zorunda mıyız? Bizim ve bize katılanların değişeceği ve dünyayı iyileştireceği, bilinmesi gereken her şeye hep birlikte ışık tutacağımız anı sabırsızlıkla bekliyoruz. Tüm suçluları ve suç ortaklarını bulup, deneyip cezalandırabileceğiz.

Savaşları başlatma planı hep aynıdır, çeşitli taraflardan provokasyonlar ve ardından gizli servislerin çeşitli faaliyetleri, aciz siyasi danışmanlar ve sonra başlar. Kıyamet kopuyor ve bir değişiklik olsun, kaybedenler her zaman iyi insanlardır.

Rastgele bir ülke seçiliyor, çeşitli etnik gruplar arasında gerilimler yaratılıyor, kin, kimi yaralı, kimi ölü, şöhret peşinde koşan kimi politikacılar, çakal ya da akbaba gibi, kimisi yurttaş gibi, kimisi de şehvet düşkünü. intikam, bazı kaybeden milliyetçiler ve savaş alanı hazır.

Rusya ile Ukrayna arasında kimsenin inanmadığı, işgalin başlangıcındaki sahte müzakereler, çeşitli telefon görüşmeleri, dünya siyaseti, eğlence dünyasında çok iyi iş değiştirebilir ve çalışmaya başlayabilir. Tüm saygımla, tüm büyük aktörler için, ancak bu politikacılardan, eski ve mevcut siyasetten daha iyi aktörler yoktur.

Bazıları bize şunu soracak: Peki ya Avrupa? Avrupa birleşmiş gibi görünüyor. Öyle olmasa bile, hiçbir şey ifade etmeyen yaptırımlar başlatıyor, zarar veriyor, her şeyden önce kendisine ve vatandaşlarına. Yaptırımlar sadece Putin'i ve hizmetçilerini kendi ülkesine sokmaya yarar.

Hepsi silah vermekten ve yaptırımlardan bahsediyor. Ancak trajik bir şekilde bile, Rus kültürü ve sporuna karşı, eğer zorba bir diktatör tarafından yönetiliyorlarsa ve ülkeleri, herhangi bir liyakat olmadan iradeleri ile kontrol eden ve yöneten figüran oligarkların elindeyse, hiçbir kusuru yoktur. , Rusya'nın neredeyse tüm zenginlikleri. Ama biz kesinlikle Batı'dan bir yanıt almayı, masaya oturmayı ve diplomatik bir çözüm bulmayı tercih ederdik. Ama kabul edelim, silahlı mücadelenin bir ülkenin liderlerinden birini rahatsız ettiğine inanan var mı? Savaş, sivil halk ve kendilerini öldürmek, birkaç suçlunun gururu ve hak etmeyen insanları zenginleştirmek için gönderilen zavallı askerler dışında herkese uygundur.

Birçoğu, Ukrayna halkının kendilerini savunmasına yardım edilmesi gerektiğini söyleyecektir. Ve kesinlikle doğru, biz asla Goliath'ın tarafında olmayacağız, David'in tarafında olacağız (ve bu nedenle sapan David'e verilmelidir). Zorbayı neşelendiremeyiz ama mantıklı olarak zorbayı neşelendirmeliyiz. Bizi sağduyu ve mantıkla zorlar. Amerika Birleşik Devletleri'nden veya başka bir ülkeden saldırıya uğrayan birini nasıl neşelendirirdik.

Bu nedenle, sevgili dostlar, Ukrayna'nın kendisini savunmasına yardım etmek, her ülkenin ve dünyanın her vatandaşının, acı çektiği ülkenin özgürlüğü ve bağımsızlığı için silah ve insan göndermek, savaşmak ahlaki bir yükümlülüğüdür. . istila. Evet, her zaman saldırıya uğrayanların yanındayız, mağdurlara ve yaralanmalara neden olmak için kabul edilebilir bir sebep yok. Provokasyonlar yok, daha doğrusu savaşları haklı çıkarmak için büyük bir özenle yaratılıyor. Hiçbir sağduyulu insanın kabul edemeyeceği bir şeyi meşrulaştırmak. Şiddet, bunu yapan herkes kınanmalıdır.

Kötü adamlara tezahürat yapan insanları gördüğümüzde ve okuduğumuzda, heyecanlanıyoruz. Rus saldırısını orijinal, ancak tamamen saçma yollarla haklı çıkaran insanlar var. Silah göndererek savaş daha uzun sürecek, daha çok kurban olacak gibi sözler söyleyenler var. Ve bunun yerine, işgalin acısını çekmesi ve özgürlüğünü, egemenliğini, bağımsızlığını herhangi bir yardım almadan kaybetmesi için Ukrayna'yı yalnız bırakmak, sağduyulu bir jest mi? Bazı şeyler hakkında konuşmak, zırvalık yazmak için Ukrayna halkının içinde olmanız gerekir. Ve tüm savaşan halkların derisinde. Saldırıya uğradı, öldürüldü, yaralandı, tecavüze uğradı, mülteciler ve günler, haftalar, aylar ve belki de yıllarca terör yaşayan insanlarla. Hava saldırısı alarmı her çaldığında, metro istasyonlarında, sığınaklarda, aşırı kalabalıkta, elektriği, suyu, harap tuvaletleri ve sürekli molozların altına düşme korkusuyla kaçmalısınız. Cildinizde, içecek su eksikliğini, yemeği, soğuğu yaşamalısınız. Siz de kabuslar görmelisiniz ve yıllarca sizin ve aileniz için psikologlar ödemek zorunda kalacaksınız.

Ve sonra rolleri biraz tersine çevirelim: Ülkeniz, her ne ise işgal edilseydi, işgalciyi kollarını açarak karşılardınız, büyük anneannelerinize, büyükannelerinize, annelerinize, karılarınıza, kızlarınıza tecavüze uğramalarını sağlardınız. işgalci ordu tarafından. , ülkenizin tüm zenginliklerini yabancılara verirdiniz, ülkenizin yıkıldığını ve bombalandığını görmek için, akrabalarınızın ve arkadaşlarınızın ölümünü görmek için hareketsiz kalırdınız. Elinde bir çiçekle sonunu bekler misin? Yoksa her komşu ülkeden kendi özgürlüğünüz ve gelecek nesillerin özgürlüğü için savaşmanıza yardım etmelerini ister miydiniz? Görüyorsunuz, şimdi anladınız, kesin olarak umuyoruz, çünkü silahların gönderilmesi, kendilerini savunmak ve Ukrayna'nın kurtuluşu dünyadaki her medeni ülkenin görevidir.

Zorunlu olacağından, her türlü saldırı ve her türlü şiddet için, bunu kim yaparsa yapsın. Ve biz DirectDemocracyS olarak bunu garanti edeceğiz ve zor durumda olan herkese her zaman yardım edeceğiz.

Umalım ki, özgürlük için ve tüm ırkların yok edilmesine ve saldırganlık savaşlarına karşı savaşan büyükanne ve büyükbabanız, büyük büyükanne ve büyükbabanız ya da büyük-büyük-büyükanne ve büyükbabalarınız, şu anda sahip oldukları aptal torunlarından çok utanmazlar. , birçok ülkede. asgari düzeyde insan onuruna sahip olmayan insanların söylediği: sonuçta Putin'in de nedenleri var. Özgürlük, bağımsızlık, egemenlik mücadelesi, canımız pahasına bile olsa hepimizin asli görevidir. Daha önce de söylediğimiz gibi: Eylül 1939'un başında, tüm dünya ülkeleri, birleşik bir şekilde, Almanya'nın saldırısına uğrayan Polonya'ya askeri olarak bile yardım ve destek vermiş olsaydı, İkinci Dünya Savaşı'ndan kaçınılmış olurdu. Ama hemen yapmayarak hep birlikte Belçika'ya, Fransa'ya geçtik ve ne kadar sürdüğünü ve nasıl bittiğini hepimiz biliyoruz. Kaç ölü ve yaralıyla.

Bu, Avrupa'nın batısına saldırarak, Sovyetler Birliği'nin (Almanya tarafından işgal edilmiş ve neredeyse yenilmişti) çöküşünü önleyen, kendisini yeniden organize edebilen, sonra karşı saldırıya geçen ve ilk gelen ABD'nin müdahalesiyle sona erdi. ve Berlin.

Tarihi de biliyoruz, ancak Sovyet bloğu ülkelerinin Sovyetler Birliği'ne savaş borcunu nasıl ödediğini de biliyoruz, Marshall Planı ile Amerikalılar yeniden inşaya yardım ederken, Batılı ülkeler o zamanlar 13 milyar doları aştı ( şu anda çok daha fazla olacaktır), ülkelerin toparlanmasına yardımcı olmak için verilen para. Sovyetler kendilerini yıllarca, "kurtarılmış" (ve sonra yeniden köleleştirilmiş) ülkelerin her türlü zenginliğini sömürmek, alçakça faaliyetler, suçlar, sürgünler yapmak, yalnızca serveti değil, aynı zamanda tüm nüfusun onurunu ve özgürlüğünü ve ayrıca kendi nüfusundan. "Komünist" olmayanı nasıl işgal edip öldürdüklerini, silahsızlara, açlığa, soğuğa, özgürlükten yoksunluğa karşı çıkanlara nasıl tanklarla müdahale ettiklerini unutmayalım. Sevgili dostlar özgürlük hava gibidir, orada olmazsa yaşayamazsınız. Ve uğruna ölmeye değer birkaç şey için, özgürlük belki de ilk sıradadır.

Nazizm kadar aşağılık, Hitler'le birlikte öldü ve gitti ve faşizm, Mussolini ile birlikte öldü ve gitti. Komünizm ise diktatörlüklerin, Sovyet ve Doğu ülkelerinin düşüşüyle birlikte öldü ve gömüldü. Çin ve diğer diktatör ya da tek partili ülkeler biraz farklıdır, genellikle mafyalar, oligarklar ve hatta birçok yozlaşmış lider tarafından yönetilir. Onlar, önce ve sonra halklarına bir şekilde özgürlük vermek zorunda kalacak olan diktatörlüklerdir.

Bununla birlikte, ABD ve NATO'ya karşı, sağduyudan yoksun ve kronik işlevsel nöron eksikliği olan vatandaşlar olarak görmek, berbat ve aynı zamanda hassasiyet.

Amerika Birleşik Devletleri'nde ve Batı ülkelerinde mevcut olan kısmi bir demokrasi (çünkü gerçek demokrasi sadece bizim tarafımızdan uygulanmaktadır), NATO gibi bir ittifak altında da olsa Rusya ve benzeri ülkelerdeki gibi bir diktatörlükten her zaman daha iyi olacaktır. kusurları ve sınırlamaları ile Rus etkisi altında olmak daha iyidir. Biraz özgürlük her zaman özgürlükten iyidir. Ama yine de tam kötülüğü kısmi iyiliğe bile tercih edenler var. Neyi tercih etmek için vahşi de olsa kapitalist topluma ve ABD'ye karşı içgüdüsel ve motivasyonsuz bir nefretten? Nüfusu kötü durumda, zavallı koşullarda yaşayan, tüm ülkelerin zenginliğini hiçbir değeri olmayan, kontrol eden, yönlendiren ve sömüren bir grup şahsiyete sahip bir oligarşi. Onları, buradan çok sevdikleri rejimlere karşı tüm bu “muhalefeti” yaparken, o ülkelerde yaşarken görmek isterim. Rusya'da yaşayan Putin'e karşı bu kadar cesur olup yazıp gösteri yapsalar görmek isterim. Bunu yapmazlardı çünkü çok zeki olmasalar da hapse girmemeyi ya da daha kötüsü öldürülmemeyi umursarlar.

Görüyorsunuz sevgili dostlar, işte sevdiğiniz, haklı çıkardığınız ve saygı duyduğunuz, Putin ve halkı ile nefret ettiğiniz, NATO, Amerika Birleşik Devletleri ve Batı arasındaki fark, çünkü belki üzücü hayatlar yaşıyorsunuz ve başarısızlıklarınız için birini suçlamak.

Batı'da, Biden ve NATO ülkelerinin politikacıları hakkında kötü yazmak, hayal kırıklıklarınızı dışa vurmak veya muhalefetinizi barışçıl bir şekilde ifade etmek istiyorsanız, bunu sorunsuz yapabilirsiniz. Rusya'da ya da başka diktatörlüklerde yapsaydın seni tanklarla ezerler, çok yaratıcı yöntemlerle öldürürler ya da tutuklarlardı. Belki şimdi farkı ve ayrıca pozisyonlarımızı anlıyorsunuzdur. Rolex'li eski komünistler hala hepimizin haklar konusunda eşit olduğuna, ancak görevlerde eşit olmadığına inanıyorlar. Ve adil bir toplum için, bu nostaljik komünistler için, her şeyi tam olarak herkes arasında bölüştürmek için tüm servet zenginlerden (kendi değerlerine göre zengin ve güçlü olanlardan bile) alınmalıdır. Bu, rekabetin, rekabetçiliğin ve meritokrasinin sonu olacaktır.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin trajik öyküsünün bu ilk ve umarız son bölümünü, her zaman kendilerini savunanların yanında, özgürlüğe, egemenliğe, bağımsızlığa ve bağımsızlığa saldıran herkese karşı duracağımızı söyleyerek bitiriyoruz. bütünlük. başka bir ülkenin toprakları. Bizler, oy verdiğiniz kaybedenlerin aksine, mantık ve sağduyu ile pozisyonumuzu asla değiştirmeyiz. Kurallarımız, değerlerimiz ve ideallerimiz, bize katılan herkes tarafından kararlaştırıldı, onaylandı, saygı duyuldu ve sonsuza kadar öyle kalacak. Sözde halk referandumlarına gelince, bir ülkeden ayrılmak, bağımsız olmak veya başka bir ülkeye katılmak için, her zaman yerel özerkliklerden yana olduk, ancak çatışma yaratmadan ve sınırları değiştirmeden, önlemek için, ve her türlü şiddetten kaçının. Ayrıca, sınırların halk iradesiyle değişmediğini açıkça belirten şu anda yürürlükte olan yasalara da tamamen saygılıyız. İskoçya, Katalonya ve ayrılmaya karar vermiş olsalar bile tam olarak oldukları yerde kalmak zorunda kalan diğer birçok ülke gibi çeşitli örneklerimiz var. Aynı şeyin Kırım'da olması gerekiyordu, referandum, Rus işgali veya hatta ayrılması anlamına gelmemeli, sadece merkezi Ukrayna makamları tarafından Rus kökenli nüfuslara daha fazla saygı gösterilmesi ve daha fazla koruma sağlanması anlamına geliyordu. Uluslararası antlaşmalara, ulusal yasalar gibi, her zaman saygı duyacağız ve dünya halkları onları değiştirmek isterse, hep birlikte yapacağız, çünkü hepimiz her zaman halkın yanında olacağız. Eski sömürgelerin egemen ve bağımsız devletler olmalarına da izin vermek için yapılan yasalar, sınırların değiştirilmesini ve ülkelerin parçalanmasını sağlamaz. Ancak uluslararası, ulusal ve yerel yasalara uygun olarak herhangi bir yerel özerklikten kesinlikle yanayız. Dilsel, kültürel, dini ve cinsel her azınlığın saygısını, özgürlüğünü ve korunmasını savunduğumuz gibi.

Hiçbir zaman ve sebepsiz yere, dünyanın kaderine ve tüm ülkelerin kaderine karar vermesi gereken 2, daha doğrusu 3 süper gücün Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve belki de Çin'in canice politikalarından yana olmayacağız. ama sadece nüfusları için. Siyasetin ve her kararın, seçimlerinin sonuçlarından haberdar olan insanlara ait olması gerektiğine inanıyoruz. Ve eminiz ki, Rus halkına sorsalardı: Ukrayna'ya askeri olarak saldırmaktan yana mısınız? İyi insanlar olan Rusların %99'u özgür, dürüst bilgili ve bağımsız olduklarında herhangi bir askeri harekata hayır derdi.

Yazımızın manasını herkesin anlamış olması ümidiyle, zamanımızı harcamak istemediğimizin garantisiyle, pozisyonlarımızı defalarca açıklayarak, barış, güvenlik, barış ve esenlik dileklerimizi iletiyoruz. Dünyaya getireceğimiz dinginlik, özgürlük ve gerçek demokrasi, akılsızca konuşan, yazanların da zihniyetini değiştirebilir. Bizimle birlikte, dünyanın her ülkesinde barışın garanti altına alınacağını umuyoruz. Dünyanın tüm halkları arasında barış ve kardeşlik dolu bir dünya istiyoruz ve hepimiz bunu beklemeliyiz. Ve bu hırslı siyasi projemiz, dünyamızı sonsuza kadar iyileştirebilecek ve değiştirebilecek dünyadaki tek projedir. Hepimiz daha iyi bir hayatı hak ediyoruz.

Bize katılın ve makalemizi olabildiğince çok insanla paylaşın. Daha iyi bir gelecek için hepimiz bir an önce birlik olmalıyız.

Saygı, sevgi ve sonsuz sevgiyle.

DirectDemocracyS, her anlamda sizin politikanız!

0
×
Stay Informed

When you subscribe to the blog, we will send you an e-mail when there are new updates on the site so you wouldn't miss them.

invasão russa da Ucrânia
Invasión rusa de Ucrania
 

Comments

No comments made yet. Be the first to submit a comment
Already Registered? Login Here
Thursday, 01 June 2023

Captcha Image

Discover our Latest News

An online meeting was held on Friday 26, Saturday 27 and Sunday 28 May 2023, at international, continental, and national...

Read More...

Technology is part of the evolution of the human being, and should be treated and managed by competent people. It should...

Read More...

DirectDemocracyS. Official Rules Group. Disciplinary regulation. Persona non grata. Based on our rules, any user who...

Read More...

Democracy means power to the people. A beautiful word, made up of important words. Power, to the people, has a clear mea...

Read More...

Since May 4, 2023, we have started the 10th phase, of registering new users. Some rules have changed, above all to make...

Read More...

In the life of every human being, there have always been 2 forces, a positive one, which we call good, and a negative on...

Read More...

DirectDemocracyS, Special Administration Group, External Communication Group, Social Network Representation Group and ot...

Read More...

DirectDemocracyS. Law Special Group. Regulation Group. Personal Profiles group. The personal profile, created throug...

Read More...
No More Articles

Login Form

Our mailing subscription form

Chat Module

Polling

Which feature of DirectDemocracyS do you prefer?
  • Votes: 0%
  • Votes: 0%
  • Votes: 0%
  • Votes: 0%
  • Votes: 0%
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:

Blog - Categories Module

Specials Polls

Do you think it's right, keep out of all our activities, every religion?

All menu